Нові санкції США: які техкомпанії допомагали російським спецслужбам з кібератаками

|
Версия для печатиВерсия для печати

15 квітня президент США Джо Байден підписав директиву Мінфіну, якою зокрема під санкціями опинились 6 технологічних компаній, що працювали на російські спецслужби, відповідальні за одні з найбільших кібератак сучасності.

Відповідний перелік опублікований на сайті Міністерства фінансів (US Treasury) США.

У США з’ясували, що саме ці компанії надають постійну підтримку російським спецслужбам: ФСБ, ГРУ, СЗР, що неодноразово здійснювали одні з найнебезпечніших та руйнівних кібератак в історії. 

Зокрема йдеться про SolarWinds, атаку, організовану зовнішньою розвідкою, яка поставила під загрозу тисячі державних та приватних мереж у США. Тоді злочинці підробили оновлення ІТ-компанії SolarWinds, яка обслуговує державних замовників у виконавчій владі, збройних силах і спецслужбах США.

Водночас, ГРУ відповідальне за вірус NotPetya, та Olympic Destroyer, атаки на Всесвітнє антидопінґове агентство, кібератаки на держоргани та критичну інфраструктуру України та Грузії, а також кіберзлочини, пов’язані з виробами у США та Франції.

Наступні шість компаній відтепер знаходяться під санкціями Штатів:

  • "Ера технополіс" (ERA Technolopolis): технопарк та дослідницький центр, підконтрольний та фінансований коштом Міноборони РФ. Співпрацює з російською розвідкою ГРУ, яка організувала низку потужних кібератак та інформаційних атак. Центр залучений до розробки військових технологій.
  • "Пасіт" (Pasit, AO): ІТ-компанія, що проводила дослідження для кібератак зовнішньої розвідки РФ (СЗР).
  • "Спецвузавтоматика" (SVA): російський держінститут, що також здійснював дослідження та надавав техпідтримку для кібератак зовнішньої розвідки РФ.
  • "Необіт" (Neobit, OOO): ІТ-компанія, що обслуговує Міноборони РФ та Службу безпеки (ФСБ). Разом із ФСБ, ГРУ та СЗР розробляла забезпечення для кібератак спецслужб. Включена до списку на виконання акту CAATSA від 2017 року за фінансування ГРУ
  • "АСТ" (Advanced System Technology, AO): ІТ-компанія, що обслуговує Міноборони РФ, ФСБ та СЗР. Також брала участь у розробці російських кібератак. Включена до списку на виконання акту CAATSA від 2017 року за фінансування ФСБ.
  • "Позитив Технолоджіз" (Pozitiv Teknolodzhiz, AO): ІТ-компанія, що займається кібербезпекою та підтримує російський держсеткор, зокрема ФСБ. Надає безпекове забезпечення державним та недержавним акторам. У заяві зазначають, що компанія влаштовує масштабні конвенції, що слугують рекрутинґовими  заходами для ФСБ і ГРУ. Також внесена до списку через акт CAATSA за фінансування ФСБ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]