Оператор ГТС попередив про загрозу постачанню газу через багатомільярдні борги

|
Версия для печатиВерсия для печати

Оператор газотранспортної системи заявляє про те, що через борги операторів газорозподільних мереж та "Нафтогазу" може настати криза рівня надзвичайної ситуації.

Про це йдеться у листі ОГТСУ до Міністерства енергетики.

У зверненні ОГТС йдеться про те, що оператори ГРМ не можуть самостійно закуповувати газ для виробничо-технологічних витрат (ВТВ), якого у 2022 році потрібно 1,4 млрд кубів. Для цього за постановою уряду та дорученням РНБО "Нафтогаз" повинен постачати операторам газ на ВТВ в рамках "пільгових" тарифів.

Проте, за словами Оператора, НАК не укладає відповідні договори. Це призводить до того, що оператори ГРВ фактично безоплатно відбирають газ з мережі. Зупинити відбір газу Оператор не може – це призведе до відключення від газу всіх кінцевих споживачів (зокрема, населення), які підключені до мереж цих Операторів ГРВ.

Таким чином за листопад-грудень 2021 року "Нафтогаз" заборгував ОГТС 3,7 млрд грн, а у січні може заборгувати ще 6,9 млрд грн. Водночас борг операторів ГРМ за відібраний газ у 2020-2021 роках сягає 12,3 млрд грн.

З урахуванням боргів, а також виплати "Нафтогазу" 33 млрд грн за анбандлінг та щомісячної сплати 50% доходів з транзиту (близько 1,5 млрд грн), Оператор може повністю втратити фінансову ліквідність та опинитися у стані значного дефіциту у лютому 2022 року.

Все це може призвести до втрати Оператором сертифікації, а також до порушення справи про невідповідність відносно України як сторони Енергетичного співтовариства.

В ОГТС кажуть, що це може негативно вплинути на статус України як транзитної країни та стати додатковим аргументом на користь запуску російського "Північного потоку - 2".

Крім того, зауважили в Операторі, 18 січня (вівторок) закінчується дія договору з "Нафтогаз Трейдинг" щодо послуг балансування. Без нього Оператор закуповуватиме газ на біржі, що "вже за тиждень вимиє наявну ліквідність" за відсутності розрахунків операторів ГРМ.

Все це може призвести до кризової ситуації рівні надзвичайної ситуації та нести загрозу безпеці постачання природного газу.

Відтак ОГТСУ просить Міненерго подати на розгляд уряду проєкт постанови щодо спецобов’язків на ринку природного газу, а також вжити дій згідно закону "Про ринок природного газу" для усунення або зменшення негативного впливу кризової ситуації.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]