Падіння роздрібних цін на газ у «близькому майбутньому» прогнозують в ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

ЄС вживає послідовні кроки для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, і у цьому контексті успішне завершення переговорів між Росією і Україною у 2019 році щодо транзиту газу на європейський ринок є важливою складовою такої політики.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у доповіді за 2020 рік щодо стану Енергетичного союзу, яка оприлюднена у середу, 14 жовтня, на сайті Єврокомісії.

«Міжнародні зусилля ЄС сприяли диверсифікації джерел енергії для Європи та забезпеченню енергетичної безпеки. ЄС продовжує постійний енергетичний діалог з ключовими постачальниками енергії та партнерами як на двосторонній основі, так і на багатосторонніх платформах, щоб забезпечити стабільність та гнучкість глобального ринку зрідженого газу (LNG). Наприкінці 2019 року Європейська комісія сприяла успішному завершенню переговорів між Україною і Російською Федерацією, що дозволило продовжити транзит природного газу з Росії через Україну», - йдеться у документі.

Також зазначається, що в питанні безпеки газопостачання країни-члени розробили плани запобігання кризовим та надзвичайним ситуаціям у цій сфері. Вжиті заходи спрямовані та зменшення шкоди від переривань у постачанні газу та від інших ризиків, які існують на національному та регіональному рівнях. Єврокомісія продовжує допомагати країнам-членам в імплементації принципів солідарності, які мають гарантувати безперервне постачання газу для найбільш вразливих споживачів навіть в умовах ситуації важкої газової кризи.

Єврокомісія провела оцінку існуючого законодавства з безпеки офшорних (морських) операцій з нафтою і газом та представить свої висновки на розгляд Європейського парламенту та Європейської ради вже цієї осені.

В доповіді зазначається, що ключовим фактором у забезпеченні безпеки газопостачання стали зусилля із подальшого розвитку газового ринку ЄС. У 2020 році збереглася тенденція до зростання обсягів торгівлі газом, яка склала річний приріст у 32 відсотки. При цьому країни-члени продовжують вдосконалювати мережі взаємопоєднання та свій доступ до різних джерел постачання.

«Лише три ринки (газу – ред.) в ЄС мають менше, ніж три джерела постачання. Збалансованість цін покращилася протягом минулих років і була найвищою у Північно-західній Європі. На європейському ринку ціна на газ зменшилася у 2019 році, демонструючи високу цінову різницю між ринками в різні періоди протягом року. В цілому роздрібні ціни на газ зросли у 2019 році у порівнянні з 2018 роком. Однак оскільки вони слідують за еволюцією оптових цін із невеликим відривом по часу, ці роздрібні ціни, швидше за все, знову впадуть у близькому майбутньому», - йдеться у документі.

Крім того, в доповіді зазначається, що незважаючи на стрес, який спричинила для енергетичного сектору криза COVID-19, країни-члени продемонстрували високу готовність до забезпечення стійкості ключових енергетичних операцій. Важливу роль у цьому відіграло дотримання законодавства ЄС у сфері енергетики, зокрема, регуляторні правила з безпеки газового та електричного секторів економіки.

«Стратегія ЄС з безпеки включає пропозиції із посилення стійкості критичної енергетичної інфраструктури, важливість якої була підтверджена під час пандемії», - повідомляє Єврокомісія.

Як повідомлялося  раніше, наприкінці 2019 року відбулися тристоронні переговори між Єврокомісією, Росією та Україною щодо укладення нового контракту на транзит російського природного газу через ГТС України після завершення старого контракту на такий транзит, який вичерпувався 31 грудня 2019 року. Успішне завершення таких переговорів дозволило уникнути чергової кризи постачання газу на європейський ринок та підтвердило надійність України, яка адаптувала власне законодавство у газовому секторі з нормами європейського газового ринку.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]