Пам’ятник полковнику армії УНР Петру Болбочану відкрили у Києві

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Києві відкрили перший в Україні пам’ятник полковнику армії УНР Петру Болбочану. Погруддя встановили у сквері імені Болбочана на вулиці Січових Стрільців. 

Скульптуру виготовили за три місяці у рамках проєкту “Українська історія в камені”. За словами керівниці проєкту Оксани Понамарьової, пам’ятник створили на пожертви українців, зокрема з Швейцарії, Польщі, США та Росії. Кошти зібрали за один місяць.

У рамках проєкту планують також встановити пам’ятники княгині Ользі в Ізмаїлі та Василю Сліпаку у сквері його імені на Подолі.

Петро Болбочан (1883-1919) – український військовий діяч, полковник армії УНР. Керував операцією зі звільнення Криму від більшовиків і узяття під контроль Чорноморського флоту у 1918 році. Брав участь в обороні Києва від армії Муравйова.

Болбочан виступав категорично проти союзу з більшовиками та Росією. Був заарештований через критику непослідовної політики уряду УНР, осуджений воєнно-польовим судом та розстріляний. На момент виконання вироку полковнику було 35 років.

Фото: Олександр Рудоманов

На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]