Понад половини суддів столиці є недоброчесними, — Рух ЧЕСНО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 52% суддів першої інстанції Києва є недоброчесними.

Такими є результати аналізу Руху ЧЕСНО, який презентували 26 жовтня, передає Тиждень.

За даними руху ЧЕСНО, всього у 12 столичних судах, серед яких були досліджені Господарський суд міста Києва, Окружний адміністративний суд міста Києва та 10 районних судів, працює 369 суддів. При цьому найбільший відсоток недоброчесних суддів (понад 60% від загальної кількості) працює у Печерському, Шевченківському та Солом'янському районних судах.

Зокрема, щодо судді Сергія Вовка, який працює у Печерському райсуді і був головуючим у складі колегії суддів, що засудила Юрія Луценка, було відкрите кримінальне провадження за підробку та використання підробленого рішення суду. Суддя Шевченківського райсуду Володимир Бугіль, зокрема, виносив сумнівні рішення щодо активістів Революції Гідності, а суддя Солом'янського райсуду Олександр Бобровник ухвалив сумнівні рішення, закривши кримінальні провадження щодо Юрія Іванющенка за розкрадання Кіотських мільйонів.

"За результатами нашого аналізу ми визначили, що кожний другий столичний суддя – недоброчесний. Ми маємо на увазі, що цей суддя порушив щонайменше один критерій доброчесності руху ЧЕСНО, зокрема, порушував права людини, виносив сумнівні рішення, не може пояснити свої статки, порушував правила суддівської етики або залучений до корупції чи кримінальних справ. Навіть після революції, усіх процесів очищення, люстрації, звільнення суддів за порушення присяги, яке відбувалося минулого року восени у столичних судах досі працює 67 суддів, які виносили рішення проти Майдану. Більше того, майже 20% цих суддів вказують неправильні відомості у деклараціях доброчесності, зокрема, вони замовчують у своїх деклараціях той факт, що вони виносили такі рішення проти майданівців", - наголосила керівник комунікаційного напряму кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Лілія Дроздик.

Старший аналітик кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Іван П’ятак розповів, що оцінювали суддів за п’ятьма критеріями: непричетність до корупції та кримінальних правопорушень; непричетність до ухвалення сумнівних рішень; прозорість статків та відповідність стилю життя задекларованим статкам; дотримання норм професійної етики; непричетність до порушення прав людини.

"За результатами такого аналізу в нас вийшла наступна статистика: найбільше порушені критерії щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень, а також щодо прозорості статків – у кожній категорії по 114 суддів", -зазначив П’ятак.

За словами Галини Чижик, юриста кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! та співкоординатора Громадської ради доброчесності, база суддівських профайлів громадського руху ЧЕСНО є першою в Украні онлайн-базою даних, у якій уніфікована усі інформація про чинних суддів: про їхню кар’єру, статки, професійний шлях, родинні зв’язки, журналістські публікації та розслідування.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]