Порошенко з прибуття до суду вчинив шоу, ДБР оприлюднило деталі «вугільної» справи
Лідер політичної партії "Європейська солідарність", народний депутат, п'ятий президент України Петро Порошенко прибув до Печерського райсуду Києва, де йому мають обрати запобіжний захід у кримінальному провадженні щодо злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям "Л/ДНР".
Біля будівлі суду зібралися активісти та журналісти.
Правопорядок у посиленому режимі забезпечують правоохоронці.
На Володимирському проїзді навпроти Печерського райсуду Києва частково перекрито рух, зокрема, із Софійської площі до Малої Житомирської вулиці.
Присутні під судом активісти привітали Порошенка оплесками та викриками "Порошенко". Наразі він виступає біля входу до суду, його виступ паралельно транслюється на екран, який раніше встановили мітингувальники.
Під судом зібралися вже кілька сотень активістів. Решта їдуть до суду автобусами і автомобілями з аеропорту "Київ" (Жуляни), де вони раніше зустрічали Порошенка.
Петро Порошенко прилетів рейсовим літаком із Варшави до Києва о 09:10.
Сьогодні Державне бюро розслідувань оприлюднило деталі справи щодо постачання вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках, у якій фігурує експрезидент Петро Порошенко.
Як передає Укрінформ, їх під час брифінгу озвучила речниця відомства Тетяна Сапьян.
За версією відомства, у жовтні 2014 року представники вищого політичного керівництва Російської Федерації вирішили залучити до підривної діяльності на території України Віктора Медведчука.
"У свою чергу Медведчук, маючи політичні амбіції, погодився на пропозицію РФ. Усвідомлюючи, що самостійно, без кадрового впливу він не зможе досягти свого умислу, Медедчук досягнув певних домовленостей з Петром Порошенком, який, як Президент України, мав необхідні можливості впливу на вертикаль законодавчої і виконавчої влади", - зазначила Сапьян.
При цьому, за її словами, упродовж серпня-жовтня 2014 року уряд України вживав заходів для диверсифікації джерел постачання вугілля. Зокрема, 14 серпня 2014 року відбулася нарада міністра енергетики Юрія Продана, на якій було рекомендовано укласти контракт на імпорт 1 млн т вугілля з ПАР.
На виконання цього рішення "Центренерго" уклало контракт з компанією, яка зобов’язалася поставити вугілля до України.
Також 20 листопада 2014 року міністр енергетики Продан підписав наказ, яким припинив виробничу та господарську діяльність усіх держпідприємств, що належали до сфер управління Міненерговугілля і які знаходилися в ОРДЛО, поінформували у ДБР.
"В цей час Медведчук і вище керівництво Російської Федерації розробили план створення штучного дефіциту вугілля. Медведчук взяв на себе функцію комунікатора з РФ, а Петро Порошенко залишив за собою управлінські, кадрові питання та адміністративний вплив. Медведчук залучив до схеми Сергія Кузяру, який мав зв’язки з представниками ОРДЛО", - зазначила речниця відомства.
За версією ДБР, Російська Федерація спочатку штучно створила дефіцит вугілля для українських енергогенеруючих підприємств. Для цього РФ обмежила постачання вугілля за ще діючими тоді договорами купівлі-продажу.
У свою чергу, керівники ОРДЛО визначили по одному вугільнодобувному підприємству від "ЛНР/ДНР", які виступили як постачальники вугілля для енергогенеруючих підприємства України, а після отримання авансу вони почали його відвантаження.
У подальшому, у листопаді 2015 року, на виконання цієї частини домовленостей Порошенко ініціюав засідання РНБО, на якому висловив сумніви щодо якості вугілля з ПАР і надав доручення Генпрокуратурі і Міністерству внутрішніх справ перевірити контракти.
Після цього Генпрокуратура провела обшуки у приміщенні Міненерго.
"Ініційовані Поошенком дії стали основною причиною для відмови від виконання контракту з ПАР, "Центренерго" опинилося у штучно створенх умовах, за яких мало змогу імпортувати вугілля лише з підприємств ОРДЛО. При цьому Медведчук і Порошенко вчиняли адміністративний тиск на працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Нацбанку, "Центренерго" щодо сплати коштів безпосередньо керівникам терористичних оганізацій, укладання прямих договорів купівлі-продажу вугілля з підконтрольних терористам територій та сплати за це коштів, тим самим сприяючи діяльності незаконних терористичних оргнізацій "ДНР/ЛНР", - зазначила Сапьян.
"Переслідуючи політичні інтереси, Петро Порошенко і Віктор Медведчук прийняли рішення про надання операцій з купівлі вугілля у підприємств "ЛНР/ДНР" вигляду звичайної господарської діяльності через перерєстрцію місць їх знаходження і надання їм розрахункових рахунків підконтрольної території, видаючи їх за національних виробників вугільної продукції. Така перереєстрція надала можливість включити підприємства до тимчасово поряку контролю за переміщенням всіх транспортних засобів та вантажів у межах Донецької і Луганської областей. Про результат домовленостей Медведчук доповідав керівництву Російської Федерації", - розповіли у ДБР.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Порошенко підозрюється у тому, що, "діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема, з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо перебував у закордонному відрядженні.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів - Віктору Медведчуку - та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля.
На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.
На цю тему:
- ОП погодив рішення ГПУ не затримувати Петра Порошенка в аеропорту – ЗМІ
- Порошенко і Медведчук вступили в змову не пізніше жовтня 2014 року і поділили функції в злочинному плані – ТЕКСТ ПІДОЗРИ
- Покидьок Порошенко уберіг активи від арешту, переписавши бізнес на покидька-сина – ЗМІ (ВІДЕО)
- Кто он, Петр Порошенко?
- Петр Порошенко сядет вместе с Виктором Шокиным
- Яценюк и Порошенко точь в точь повторяют путь Януковича
- Украине нужен ЦВАД. Враги Украины должны знать: за ними обязательно придут
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.