Посли 11 країн вимагають від України погасити борги перед інвесторами в зелену енергетику

|
Версия для печатиВерсия для печати

Посли іноземних країн вимагають від України виконати умови меморандуму між урядом та інвесторами в зелену енергетику, в якому вказано чіткий графік погашення накопичених боргів за вироблену зелену електроенергію, а також обов’язок держави закладати в державному бюджеті на наступний рік 20% коштів на часткове фінансування виробництва зеленої енергії.

Про це йдеться у зверненні до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля послів 11 країн, зокрема Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Туреччини, Данії, Бельгії, Південної Кореї.

Як зазначається, підписання урядом Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами в сектор відновлюваної енергетики стало важливим кроком у пошуку виходу з кризи в галузі – інвестори добровільно погодились на зниження "зеленого" тарифу, а влада зобов’язалась погасити борги перед виробниками електроенергії з альтернативних джерел.

Меморандум став основою для ухвалення Парламентом закону № 810 від 21 липня 2020 року, який своєю чергою передбачав скорочення "зеленого" тарифу починаючи з 1 серпня 2020 року. Очікувалося, що Закон № 810 відновить платіжну дисципліну з боку "Гарантованого покупця" (ГП), зокрема, шляхом розблокування додаткових джерел фінансування для ГП, таких як 20% співфінансування платежів за "зеленим" тарифом з державного бюджету та випуск державних облігацій для погашення накопиченого боргу ГП перед виробниками відновлюваної енергії.

"Ми дуже стурбовані тим, що Гарантований покупець досі не виконує своїх зобов’язань відновити повні та своєчасні платежі виробникам відновлюваних джерел енергії та розпочати погашення накопиченого боргу ГП до кінця 2020 року. Це є порушенням угоди згідно з меморандумом", - зазначається у зверненні.

Посли нагадали, що влада не виконує свої зобов’язання. На їх думку, це негативно вплине на діловий та інвестиційний клімат України.

"Україні буде важко досягти цілі щодо відновлюваних джерел енергії, визначеної Енергетичною стратегією України та міжнародними зобов’язаннями України в рамках Паризької кліматичної угоди, якщо інвестори не можуть покладатися на законодавчу базу України та рішучість Уряду виконувати свої зобов’язання", - наголосили посли.

"Ми очікуємо від Вас, що Україна виконає свої зобов’язання щодо відновлення сприятливих і сталих умов для інвесторів у секторі відновлюваних джерел енергії. Це послужить зміцненню довіри інвесторів до України", - додали посли.

Як повідомлялося, в липні найбільші асоціації зеленої енергетики та Кабінет Міністрів підписали меморандум про взаєморозуміння, який став підґрунтям ухваленого в липні Верховною Радою закону №810-IX (набув чинності 1 серпня). Документ передбачає зменшення "зеленого" тарифу для СЕС на 15%, а для ВЕС - на 7,5% вже з серпня 2020 року. Уряд обіцяв 100% виплату тарифу і погасити до кінця 2021 суму боргу (22,4 млрд грн). 40% від цієї суми Гарпок має погасити вже в четвертому кварталі 2020-го.

Закон передбачає, що 20% виробництва зеленої електроенергії в Україні має бути оплачено з бюджету, а також борги можуть бути погашені через кредитування НЕК "Укренерго" після надання держгарантій компанії.

4 листопада Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт №4119 "Про внесення змін до Державного бюджету на 2019", в якому, зокрема, йдеться про надання державних гарантій компанії "Укренерго" для можливості залучення кредитів на поліпшення фінансового стану компанії. Законопроєкт був переданий для підготовки до другого читання за скороченою процедурою.

Провідні асоціації ВДЕ неодноразово зверталися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з заявами, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками "зеленої" електроенергії, не виконує зобов'язання щодо погашення боргів перед ними.

За даними з судових реєстрів, вже понад 50 компаній, які інвестували в будівництво об'єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП "Гарантований покупець", щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 600 млн грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати.

Представники посольств Канади, Норвегії та Литви повідомили, що будуть відмовляти інвесторів від вкладень в Україну через створену владою фінансову кризу в "зеленій" енергетиці, а також тиск на інвесторів. Інвестори з цих країн вже готуються до міжнародних арбітражів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:10
СБУ "встановила" винних у захопленні Каховської ГЕС і Північно-Кримського каналу, але трусливо мовчить про тих, хто їх здав
17:37
Верховний Суд відібрав у державного ПриватБанка київський готель "Мир" на користь покидька Боголюбова, інвестора президентства Зеленського
17:10
Черкаський колаборант з ОПЗЖ вийшов під заставу
16:40
Довженко-центр б’є на сполох: з ліквідацією установи Національний кіноархів під загрозою
16:02
Німецький Uniper заявив, що ніщо не завадить планам компанії піти з росії
15:38
Командири підрозділів можуть посвідчувати заповіти військових, - Мінюст
15:03
Майже кожний другий іноземний студент в Польщі - з України
14:42
росія відмовляється забирати з Німеччини турбіну для "Північного потоку", висуваючи безглузді вимоги
14:04
З боку росії воює проти України близько 135 тисяч осіб, - Резніков
13:39
Відразу два російські літаки здійснили аварійну посадку за один ранок

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]