Іноземні інвестори наполягають на продовженні "зеленого" тарифу на два роки і попереджають про суди

|
Версия для печатиВерсия для печати

Частина іноземних інвесторів у відновлювані джерела енергії, вважає, що "зелений" тариф слід продовжити мінімум на два роки, а відсутність більш широкого консенсусу у законопроекті №3658 може викликати позови у міжнародний арбітраж.

Про це повідомляється в листі "Прямих і непрямих іноземних інвесторів" на адресу влади, копія якого є у розпорядженні Інтерфакс-Україна.

Серед інвесторів, які підписались під заявою: Голландський банк розвитку (FMO), Норвезька інститут гарантії експортних кредитів (GIEK) і корпорація Nordic Environment Finance Corporation (NEFCO) ( "Прямі та непрямі іноземні інвестори").

"Перш ніж приймати нові закони, які вплинуть на" зелений "тариф і стимулюючий тариф і дисбаланси (які, як очікується, будуть набагато більш обтяжливими для виробників), потрібен більш широкий консенсус. Одна з проблем, яку інвестори першочергово важливою - це, в тому числі, продовження "зеленого" тарифу мінімум на два роки в проекті закону №3658", - вказується в листі.

Крім того, інвестори вважають запропоновані поправки несумісними із зобов'язаннями України щодо просування і розширення присутності ВДЕ в енергетичному балансі країни.

Вони також очікують, що без схвалення всіма учасниками ВДЕ-галузі (більш ніж 800 виробників і понад 7 ГВт встановленої потужності) пропонованих поправок в законах і нормативних актах, що стосуються "зеленого" тарифу, стимулюючого тарифу, дисбалансів, скорочень і багатьох інших чинників - багато проектів ВДЕ зіткнуться з невиплатами боргових зобов'язань перед своїм інвесторами, а також і перед своїми місцевими та міжнародними акціонерами.

Відзначається, що інвестиції прямих і непрямих іноземних інвесторів в проекти ВДЕ в Україні перевищує 250 млн євро.

Нагадуємо: 10 червня після довготривалих перемовин з інвесторами уряд ухвалив меморандум щодо так званої добровільної реструктуризації "зелених" тарифів.

Увечері того ж дня свої підписи під документом поставили прем’єр, в. о. міністра енергетики та представники двох профільних асоціацій. Однак з позицією уряду погодились не всі. Причина – різні погляди на подальший розвиток сонячної генерації.

У рамках мемомрандуму із виробниками "зеленої" електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, яка становить 14 млрд грн.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com