Посол України у Німеччині вчинив демарш і нагадав про компенсацію за втрачені культурні цінності

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна має повне право розраховувати на компенсацію з боку Німеччини як за втрачені під час Другої світової війни культурні цінності, так і за переданий ФРН безкорисливо 20 років тому безцінний архів Баха.

Про це посол України в ФРН Андрій Мельник написав голові Фундації «Берлінська співоча академія» Георгу графу цу Кастель-Кастель у листі, який є у розпорядженні Укрінформу.

Зокрема, Мельник у листі відмовляється від участі у святковому концерті з нагоди 20-річчя передачі архіву Баха та аргументує своє рішення.

«Німецькому уряду було наголошено, що українська сторона очікує кроків з боку Німеччини: як з точки зору компенсації за величезні втрати культурної спадщини України під час нацистської окупації, так і з точки зору політичної підтримки моєї Батьківщини на шляху до членства в ЄС», - пише посол.

Він звертає увагу на те, що офіційні пропозиції українського уряду, згідно з якими Німеччина могла б, наприклад, створити «Компенсаційний фонд воєнних втрат» для закупівлі найбільш постраждалим вітчизняним музеям цінних артоб'єктів світового рівня, просто ігноруються.

Мельник зазначив, що впродовж кількох останніх років неодноразово звертався як до відповідних культурних закладів, так і до відомства канцлера та Федерального міністерства закордонних справ з пропозиціями запустити важливі українсько-німецькі ініціативи у контексті передачі архіву Баха. Зокрема, йшлося про можливість започаткування щорічного двостороннього музичного фестивалю Баха або ж про багатомільйонну програму фінансування класичної музики в Україні (оркестри, юні таланти тощо). «На жаль, ми наштовхнулися на глуху стіну нерозуміння», - констатує дипломат.

За його словами, поки Берлін і надалі відмовлятиме Києву в серйозній дискусії про історичну відповідальність Німеччини перед Україною, особливо у сфері репарацій втраченої культурної спадщини, поки у Німеччині нехтуватимуть законними інтересами і правами України, двосторонній діалог залишатиметься обтяженим.

Мельник також нагадує у листі, що Україна за час окупації Вермахтом була повністю спустошена. Не лише загинули мільйони людей, але й сильно постраждала багата культурна спадщина України: понад пів мільйона цінних музейних експонатів, 46 мільйонів архівних матеріалів і 50 мільйонів книг безслідно зникли під час німецької окупації. На Україну припадає в цілому 73% від загальних втрат культурних цінностей СРСР, зазначив Мельник. Після Другої світової війни музичне зібрання Академії співу, до якої належали й архіви Баха, становила невід'ємну частину Національного архівного фонду УРСР, а після 1991 року - незалежної України.

Як повідомлялося, унікальний архів нот Баха, культурна вартість якого є неоціненною, а матеріальна перевищує десятки мільярдів євро, був переданий за президентства Леоніда Кучми уряду Герхарда Шредера в 2001 році. Серед української громадськості досі точаться гарячі дискусії, чи був цей суперечливий політичний крок тодішньої влади доречним і юридично допустимим, до того ж український парламент не надав згоди на це.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]