Потенціал використання надр України може зрости до $400 мільярдів за 10 років – Шмигаль

|
Версия для печатиВерсия для печати

Якщо наростити видобуток корисних копалин, зменшити імпорт і збільшити експорт, то у наступні 10 років потенціал ефективного використання українських надр може скласти понад 400 мільярдів доларів.

Про це Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль сказав під час конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства України і ЄС з питань критичної сировини та акумуляторів, передає кореспондент Укрінформу.

«За рахунок нарощування власного виробництва «мінералів майбутнього», паливно-енергетичних корисних копалин, збільшення експорту, а також скорочення імпорту мінеральної сировини, потенціал ефективного використання надр України може скласти понад 400 мільярдів доларів у наступні 10 років. Дуже важлива цифра, яку потрібно розуміти», - наголосив він.

За його словами, обсяги розвіданих в Україні запасів і ресурсів корисних копалин у разі їх видобутку здатні забезпечити не лише потреби вітчизняної промисловості сировиною, а й мають значний експортний потенціал.

Так, на сьогодні в надрах України присутні 117 видів корисних копалин із 120, що споживаються у світі. Наша держава багата, зокрема, на титан, марганець, залізо, германій, каолін, галій та цирконій і є одним з лідерів щодо їх запасів.

В Україні розміщені два об’єкти зі значними розвіданими запасами літію, який на сьогодні не видобувається – є лише одне ліцензоване родовище. Наша країна входить до 10 провідних за обсягами розвіданих титанових руд і забезпечує понад 6% їх світового видобутку.

Збільшення використання розвіданих надр, як наголошує Шмигаль, допоможе подвоїти експорт та скоротити імпорт мінеральної сировини на 60-70% за рахунок збільшення власного виробництва.

«Залучення іноземних інвестицій та технологій, безумовно, потребує міжнародної участі. Ми цінуємо активну підтримку ЄС в цій сфері. Комплексна розробка критичних матеріалів може залучити в Україну значні інвестиції. Наприклад, у перший період мова йде про 10 мільярдів євро, що можуть бути вкладені у цю галузь», - додав очільник уряду.

Як повідомлялося раніше, керівництво держави ініціює широкомасштабний аудит сфери надрокористування.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]