Рішення КСУ не припиняє повноважень директора НАБУ Ситника, — пресслужба

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення Конституційного суду не припиняє повноважень директора НАБУ Артема Ситника. Конституційний суд пояснив рішення щодо директора НАБУ Ситника чи будь-якої іншої особи, яку призначає президент, і не означає її автоматичного звільнення.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

У відомстві наголосили, що поки Верховна Рада не змінить закон, Ситник має виконувати свої повноваження на посаді директора НАБУ.

Також у Нацбюро зазначили, що наявність такого рішення Конституційного суду ставить під загрозу можливість призначення нового директора — аби це усунути, необхідно змінити законодавство. НАБУ готове до цього долучитися.

Відповідно до статті 5 закону «Про Національне антикорупційне бюро», повноваження директора припиняються у зв’язку із закінченням строку повноважень (7 років) або смертю. Його не можна звільнити, а указ президента про призначення не можна скасувати, крім певних підстав: звільнення за власним бажанням, досягнення 65 років, неможливість виконувати повноваження за станом здоровʼя, припинення громадянства України, невчасне подання декларації тощо.

Також у НАБУ наголосили, що немає законних підстав, щоб призначати тимчасово виконуючого повноважень директора, адже сам директор не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці та присутній на робочому місці.

28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення у 2015 році Артема Ситника на посаду директора НАБУ
Конституційний суд визнав неконституційним призначення Ситника директором НАБУ. Цим тодішній президент Петро Порошенко перевищив свої повноваження, адже за Конституцією призначення директора НАБУ до його повноважень не належало.

Конституційний суд зазначив, що Нацбюро має ознаки виконавчої влади, а вищим органом у системі виконавчої влади є Кабінет міністрів.

Ситника на посаду директора НАБУ призначив пʼятий президент України Петро Порошенко 16 квітня 2015 року. Створення Національного антикорупційного бюро було однією з ключових вимог Євросоюзу в рамках виконання Плану дій щодо візової лібералізації та подальшого вступу України до ЄС.

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]