Іран прискорює збагачення урану на граничного до збройового рівні – МАГАТЕ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Іран прискорив процес збагачення урану на рівні, близькому до збройового. Про це йдеться у доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії.

Про це повідомляє Reuters.

У квітні Іран став очищувати уран на рівні 60%, а не 20%. Це відбулося після аварійного вимкнення електроенергії на ядерному підприємстві в Натанзі, в якому країна звинуватила Ізраїль.

Після цього, у травні, МАГАТЕ повідомило, що Іран використовує один каскад (групу удосконалених центрифуг) для збагачування урану в Натанзі. Тепер же агентство каже, що Іран використовує і другий каскад, що прискоруює процес. 

Це рішення Ірану є одним із тих, які порушують ядерну угоду 2015 року, згідно з якою Тегеран може збагачувати уран тільки на рівні 3,67%. США і союзники попередили, що задіяння другого каскаду загрожує майбутньому нового ядерного договору, робота над яким поки призупинена. 

Іран підтверджує, що його ядерна програма має мирний характер, і що країна повідомляла МАГАТЕ про свою діяльність. Іран заявив також, що повернеться до виконання умов угоди 2015 року, якщо США скасують свої санкції.

МАГАТЕ ж каже, що дільність зі збагачення металевого урану, яку веде Іран, не може використовуватися для цивільних цілей. Металевий уран можна використовувати для виготовлення ядра ядерної бомби, але Іран каже, що розробляє реакторне паливо. 

Нагадаємо, що для створення ядерної зброї потрібен уран, збагачений до 90%. Утім, коли уран збагачений до 60%, для досягнення більш високого рівня потрібно дуже мало часу.

Перехід до збагачення урану до 60% відбувається в Ірані з квітня. Тоді МАГАТЕ втратило доступ до даних та знімків ядерних об'єктів Ірану через закінчення відповідної угоди. 

Угоду щодо ядерної програми Ірану було укладено у Відні 2015 року. Віденську угоду з Іраном підписали США, Велика Британія, Франція, Німеччина, РФ, Китай, а також ЄС. У травні 2018 року Штати з ініціативи тодішнього президента Дональда Трампа вийшли з угоди й відновили санкції проти Ірану. Своєю чергою Іран офіційно припинив виконання частини зобов'язань за умовами СВПД та повідомив про це всі сторони угоди.

Нова адміністрація Джо Байдена висловила намір повернутися до виконання СВПД, що потребує напружених дипломатичних зусиль від усіх учасників угоди.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]