Результатом зриву конкурсу на посаду голови САП, може стати відміна безвізу з ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Затягування конкурсу з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури дуже тривожить, адже це ускладнює роботу Національного антикорупційного бюро та може завдати удару по відносинах України з міжнародними партнерами, вважає директор НАБУ Артем Ситник.

Про це він заявив під час форуму Zero Corruption Conference, відповідаючи на запитання журналіста hromadske.

«Це дуже велика проблема, адже НАБУ без антикорупційної прокуратури не має можливості працювати», — сказав директор НАБУ.

Ситник вважає, що загалом відсутність керівника є деструктивним явищем для будь-якого органу, але якщо це триває декілька місяців, «інституція працює», а цей конкурс триває дуже довго — з осені 2020 року.

«Низка кандидатів не пройшли етап перевірки на доброчесність, і зараз чомусь співбесіди не відбуваються. Це тривожний сигнал. Представники Верховної Ради казали, що цей конкурс буде завершено в травні, а зараз вже червень, і немає жодного уявлення, коли ж він закінчиться», — сказав очільник НАБУ.

Ситник вважає таку ситуацією «дуже поганою», бо станом на 8 червня розраховував, що новий очільник САП вже точно буде.

Відповідаючи на запитання, чи ускладнює роботу НАБУ те, що доводиться взаємодіяти напряму з генпрокурором, Ситник фактично погодився з цим.

«Керівник САП є ще заступником генпрокурора, він має унікальні повноваження, які не має виконувач обов’язків, і зараз такі елементарні речі як призначення групи прокурорів — це ціла процедура за відсутності генпрокурора. Підписання конкретних підозр щодо спецсуб’єктів — це контакт із генпрокурором. А саме концепція незалежності від Офісу генпрокурора була основною гарантією незалежності САП», — сказав він.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]