Російські вуха в докторській дисертації міністра освіти Сергія Шкарлета

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У докторській дисертації виконувача обов'язків міністра освіти та науки України Сергій Шкарлета виявили плагіат. Він використав у своїй роботі переклади російськомовних статей, копіював ілюстрації. Плагіат сягає щонайменше 25%.

Про це йдеться в статті науковців Юрія Бойка та Василя Садового на інтернет-сайті "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях" зі заголовком "Російські вуха в докторській дисертації Сергія Шкарлета".

Зокрема, в дисертації виявили фрагменти Шкарлетової старої статті, в котрій він переписав статтю Л. Гончаренка "Процесс обеспечения экономической безопасности предприятия" та розділ 18 з підручника "Економіка підприємства" за редакцією С. Покропивного.

Звідтам у Шкарлета перекочували і бздури, і також посилання на інтернет-сайт студентських рефератів, зазначає видання zbruc.eu.

"Збережений у ній також отой чудовий ляп – «небажання чи нездатність підприємства активно впливати на зовнішнє політико-правове середовище його (її) діяльності» (кого це – її?) на с. 58, присутня й та сама дурниця – «kses - величина окремого критерію за i-ю функціональною складовою», ті самі дані по Росії з помилками, зробленими Шкарлетом ще в статті (див. с. 63 дисертації), те саме посилання [335] на сайт студентських рефератів www.refine.org.ua (тобто якщо не брати до уваги, що в студентському рефераті переписаний російський підручник, виходить, що докторська дисертація ліпиться із студентських рефератів)", – зазначають автори, стверджуючи: сторінки 53-64 дисертації – "це академічний плагіат, до того ж зроблений з недолугими помилками".

Ще одна Шкарлетова стаття, котру він використав у своїй докторській роботі, копіює російську дисертацію Галини Сілкиної "Моделирование динамики инновационных процессов" (Нижній Новгород, 2000 рік).

Цитати часто наводяться безрозбору. "Посилання №4 (книжку за 1981 рік) навіть не будемо й відкривати. Нехай за бажанням пан Шкарлет знайде там те місце, звідки він нібито процитував (а не поцупив у Сілкіної) фразу про далеке майбутнє, і ткне туди пальцем, а ми тоді перевіримо", – сміються автори розвінчувальної статті.

Рисунки Шкарлет відтворив скрупульозно.

Сілкіна фіґурує і в інших "докторських" статтях. В багатьох випадках "доктор" на неї навіть не покликається. "Помилка у Шкарлета: цей бідолаха написав про «радикальність перетворень та стадій життєвого циклу», тоді як в оригіналі було «радикальностью преобразований, а также стадией жизненного цикла». Що це ще за «радикальність стадій життєвого циклу»??? Сміховисько!", – обурюються науковці.

Згідно з висновком авторів розслідування, писака використовував для перекладу онлайн-транслейтор. Але коли брався адаптовувати переклад, виходило ще гірше. "Комп’ютерна програма переклала правильно, а потім «ручне втручання» в текст призвело до явного ляпу", – додають опоненти в.о. міністра.

Висновок дослідників: Шкарлетова робота принаймні на чверть – плагіат. "Основний матеріал дисертації С. Шкарлета викладений на с. 16–377 (усього – 362 сторінки). Академічний плагіат виявлений на с. 53–64, 284–292, 295–304, 307–308, 318–376 (усього – 92 сторінки), що складає 25,4%", – резюмують автори.

Юрій Бойко та Василь Садовий висловили подяку Президенту України Володимиру Зеленському та прем'єр-міністрові Денису Шмигалю за призначення Сергія Шкарлета на посаду в. о. міністра, бо це примусило їх звернути увагу "на цього знаного економіста" і знайти "махровий академічний плагіат".

Автори розвінчувальної статті пропонують установити державну нагороду – орден Шкарлета трьох ступенів, який присуджувати найкращим плагіаторам року. За зразок узяти (сплагіатити) нобелівську медаль, замінивши профіль Альфреда Нобеля профілем Сергія Шкарлета.

Науковці плекають надію, що компетентні органи звернуть увагу на витівки "видатного майстра чужого слова" і позбавлять його наукового ступеня доктора економічних наук та вченого звання "професор" й, відповдіно, відпустять з посади в. о. міністра освіти і науки. Також Шкарлет мав би повернути до бюджету незаслужено виплачені йому надбавки за фіктивні ступінь та звання.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:15
Світовий банк прогнозує втрату цілого десятиліття зростання глобальної економіки через війну в Україні і пандемію - FT
17:22
ПЦУ створює релігійну організацію в Почаївській лаврі, на яку претендує легендарна "катакомбна" УГКЦ
17:21
Штучний інтелект підніме ВВП у США та ЄС на 7% за 10 років
16:49
ПЦУ просить державу надати їй приміщення Києво-Печерської лаври для чернечого життя
16:27
УЗ призначила поїзди до Великодня і травневих свят: графіки
15:48
СБУ затримала прикордонника, який мав "злити" ФСБ дані про охорону північних рубежів України
15:12
ЦВК визнала Ірину Никорак новою нардепкою від "Європейської солідарності"
14:54
На законне бажання УГКЦ молитися в Почаївській лаврі влада відповіла мовчанням - Патріарх Святослав
14:19
рф через війну засекретила третину своїх видатків, це безпрецедентний показник - Bloomberg
13:41
Встановлено особистість російського "офіцера", який віддавав наказ бомбити Драмтеатр та пологовий будинок в Маріуполі

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]