Росія хоче рятуватися від нафтових санкцій США за допомогою Китаю
В умовах санкцій Заходу, які відрізали Росію від сучасних технологій видобутку нафти і газу, уряд РФ звернувся за допомогою до Китаю.
Про це повідомляють російські ЗМІ, з посиланням на главу Міненерго Алєксандра Новака. За його словами, на міжурядових переговорах з КНР обговорювалася можливість залучення китайських інвесторів на російський шельф.
Китайців попросили про участь в проектах «Газпром нефти» в Баренцевому морі і на шельфі Печорського моря, а також «ряді інших родовищ».
Поставки в РФ устаткування для видобутку на шельфі і сланцевого видобутку виявилися під забороною через санкції, які були введені в 2014 році, а в минулому році — посилені. В результаті, за даними Мінприроди, за 2016-17 рр в країні не було введено в експлуатацію жодного нового родовища газу, не вдалося відкрити жодного великого родовища нафти, а роботи на арктичному шельфі довелося призупинити.
Під ударом санкцій виявилося, зокрема, Киринське газо-конденсатне родовище на шельфі Охотського моря, яке розглядалося як ресурсна база для третьої лінії заводу з виробництва СПГ на Сахаліні: після його включення до списку санкцій США «Газпрому» довелося перенести терміни початку робіт з 2021 на 2023 рік.
Через санкції довгий час були заморожені роботи на Південно-Тамбейському родовищі в ЯНАО, яке розробляє «Новатек» і яке мало постачати сировину для проекту «Ямал-СПГ».
З тих же причин довелося відкласти запуск СПГ-терміналу «Газпрому» в Калініградской області, впав видобуток газу «Лукойлу» і знизив обсяги виробництва консорціум «Ексон Нафтогаз Лтд», що працює на проекті «Сахалін-1», перераховує Мінприроди в доповіді «Про стан і використанні мінерально-сировинних ресурсів РФ.
«Роснефть» заявила про можливу затримку запуску родовища Русское та інших проектів. «Це пов\’язано з виконанням зобов’язань щодо кількісних обмежень видобутку нафти відповідно до договору ОПЕК +, а також санкціями проти російських нафтових компаній», — говориться в документі.
«Роснефть» призупинила проекти на арктичному шельфі, в тому числі на Південно-Приновоземельській, Поморській, Північно-Поморській-1, Північно-Поморській-2, Західно-Матвіївській і Східно-Сибірській ліцензійних ділянках.
В тему:
Бізнес масово виводить валюту з Росії
США тиснуть на Євросоюз з вимогою посилити санкції проти РФ – ЗМІ
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
- 10:01
- Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
- 08:00
- Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.