ЄС не має наміру призупиняти дію безвізового режиму для Грузії

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Європейській Комісії не бачать підстав для призупинення дії безвізового режиму для Грузії.

Про це у вівторок, 22 січня, в Брюсселі заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після зустрічі з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі, передає DW.COM.

При цьому Юнкер визнав наявність певних проблем, а саме великої кількості необґрунтованих прохань про надання притулку від грузинських громадян, але додав, що це стосується не лише Грузії, а й "усіх країн, які мають безвізовий режим".

Єврокомісар з політики сусідства та розширення Йоганнес Ган (Johannes Hahn), який також брав участь у зустрічі, підтвердив наявність необґрунтованих прохань про притулок з Грузії. Але, за його словами, їхня кількість "дуже мала" в порівнянні із загальною кількістю тих, хто їздить до ЄС без віз. "У нас немає ні наміру, ні підстав припиняти дію безвізового режиму", - запевнив Ган.

Саломе Зурабішвілі заявила про готовність грузинської влади робити більше для збереження безвізу. "Ми будемо робити все можливе, щоб зберегти в майбутньому отриману нами свободу пересування", - пообіцяла президентка Грузії. У Брюсселі цими запевненнями задоволені. Юнкер заявив, що "грузинська влада робить все, що може, для обмеження цього явища". "Ми час від часу перевіряємо, чи зростають цифри. За нашими відчуттями, вони не ростуть." - додав він.

Нагадаємо, безвізовий режим для Грузії було запроваджено в 2017 році лише після того, як в Євросоюзі домовилися про механізм його призупинення у разі згортання реформ у відповідній країні чи суттєвого зростання кількісті відмов у в'їзді до Шенгенської зони громадянам цієї країни або ж порушення ними правил перебування.

Саломе Зурабішвілі, відповідаючи на запитання кореспондента DW, також заявила, що підтримує намір Німеччини визнати Грузію безпечною країною походження. 

Нагадаємо, минулого тижня Бундестаг підтримав законопроект про визнання Грузії, а також Тунісу, Алжиру і Марокко безпечними країнами походження. Це дозволить німецькій владі швидше обробляти прохання про притулок громадян цих країн, але для остаточного ухвалення закону потрібна ще згода Бундесрату.

Нагадаємо, Зурабішвілі була обрана президенткою Грузії наприкінці 2018 року і вступила на посаду 16 грудня. Те, що свій перший закордонний візит вона здійснила до Брюсселя, президентка Грузії назвала "сильним і символічним жестом". У Брюсселі Зурабішвілі також зустрілася з президентом Європейської Ради Дональдом Туском. 23 січня вона проведе переговори з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
14:50
Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]