ЄСПЛ присудив по 5 тисяч євро суддям Верховного суду України, які втратили посади через реформу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Європейський суд з прав людини визнав порушення при звільненні суддів колишнього Верховного суду України, яким було заборонено виконувати свої функції внаслідок судової реформи та законодавчих змін у 2016 році.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  на рішення, яке суд ухвалив 22 липня.

Євросуд брав до уваги позицію Конституційного Суду України, який 18 лютого 2020-го визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду за реформою 2016 року.

Конституційний суд вважав, що реформа не порушувала наступності інституту і фактично відбулося перейменування «Верховного Суду України» на «Верховний суд». Перейменування судового органу не могло відбутися без переведення суддів ВСУ в кабінети суддів нового Верховного суду, оскільки не було різниці між правовим статусом судді ВСУ та суддею ВС. Вилучення слова «Україна» із назви «Верховний Суд України» не могло бути підставою для звільнення всіх суддів ВСУ або переведення їх до іншого суду, тим більше до нижчого суду. Також Конституційний суд визнав неконституційним конкурс на посади суддів у новому Верховному суді.

Принцип незмінюваності суддів, згідно з практикою ЄСПЛ та міжнародними документами і документами Ради Європи, є ключовим елементом для підтримання незалежності суддів та довіри громадськості до судової влади.

ЄСПЛ визнав порушення статті 8  Європейської Конвенції захисту прав людини та основних свобод – права на повагу до приватного життя. Суд зробив висновок, що втручання держави у життя заявників, зокрема, перешкоджання виконанню її суддівських функцій не було виправданим.

 

Скаржників до ЄСПЛ було восьмеро — виконувач обов’язків голови ВСУ Василь Гуменюк, а також судді ліквідованого суду — Галина Канигіна, Людмила Охрімчук, Богдан Пошва, Віктор Школяров, Олександр Волков, Антолій Ємець і Тетяна Жайворонок.

Судді хотіли відшкодування заробітної плати за період, протягом якого вони не могли виконувати свої обов’язки як судді Верховного Суду. Крім того, вимагали по 10 тисяч євро моральної компенсації.

Уряд України стверджував, що вимоги про відшкодування матеріальної шкоди необґрунтовані, оскільки ліквідаційна комісія суду пропонувала заявникам виплату заробітної плати, але вони не з’явилися та не забрали гроші.

Суд відхилив позов про відшкодування матеріальної шкоди і стягнув тільки моральну компенсацію — 5 тисяч євро для кожного заявника.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]