США приділятиме увагу стану реформ і боротьбі з корупцією в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Сполучені Штати Америки очікують, що Україні вдасться утримати ПриватБанк від виплат його колишнім власникам і розслідувати обставини, які призвели до націоналізації банку, зокрема, діяльності його колишнього власника Ігоря Коломойського, сказав американський дипломат, директор Інституту Маккейна й колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України (2017-2019) Курт Волкер, зазначає «Інтерфакс-Україна»..

"Було очікування, що Україна зі свого боку виконає свою частину роботи, розслідуючи його кримінальну активність (Ігоря Коломойського - ІФ) в Україні. Адже не таємниця, що одне з питань, з яким він пов'язаний, це ПриватБанк, з якого було фактично вкрадено мільярди доларів вкладників", - сказав Волкер під час public talk у Києві в четвер увечері, відповідаючи на запитання про очікування США щодо подальших кроків України після внесення Коломойського до санкційного списку.

Він наголосив, що в американському політикумі, на його думку, є очікування, що ПриватБанк утримається від виплати будь-яких компенсацій колишнім власникам.

Адміністрація президента США Джо Байдена приділятиме увагу стану реформ і боротьбі з корупцією в Україні, заявив американський дипломат, директор Інституту Маккейна, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України (2017-2019 рр.) Курт Волкер.

"Буде увага стану реформ, боротьбі з корупцією, крокам, які має зробити Україна для своїх власних інтересів, щоб розвивати економіку, продовжувати реформи. І я думаю, що, як завжди, буде комбінація підтримки України й наполягання на тому, що є певні речі, які решта світу не може зробити за вас, тільки українці можуть зробити їх самі", - сказав він під час публічної дискусії, організованої Центром національної стійкості та розвитку спільно з Європейською Бізнес Асоціацією в Києві в четвер.

За його словами, ще одна сфера, в якій є очікування України і які при цьому є реалістичними, - це продовження значної допомоги Україні з питань безпеки.

"Про це не було чути за часів адміністрації Обами, були обмеження на летальну оборонну зброю, кількість була не така велика. Впродовж останніх чотирьох років ці цифри збільшилися. Обмеження на летальну оборонну зброю було усунено, Javelin, протитанкові ракети було надано. І я думаю, що адміністрація Байдена рада продовжити це. Це буде добре для того, щоб упевнитися в тому, що навіть якщо Росія продовжить війну на Сході, вона її не розширить, тому що це буде дуже дорого для Росії", - зазначив Волкер.

Він додав, що українська влада зацікавлена у співпраці зі США, й зазначив, що в адміністрації Байдена, найімовірніше, не буде окремого представника Державного департаменту США з питань України.

"Вони хочуть, щоб США підтримували Україну, вони хочуть співпраці на найвищому рівні, щоб хтось у дипломатичному світі приділяв особливу увагу Україні. Як я розумію, вони доручать обов'язки спеціального представника комусь в адміністрації, на вже наявній позиції. Це модель, яка також існувала за адміністрації Обами", - розповів він.

Водночас Волкер зазначив, що сторонній спостерігач бачить, що низку реформ, проведених за часів президентства Петра Порошенка й особливо першого року адміністрації президента Володимира Зеленського, було поставлено під сумнів в Україні.

"Є сили, які тепер борються проти них, і для уряду це боротьба - продовжувати їх. Чи то це земельна реформа, чи то декларації про незаконне збагачення членів парламенту - багато з цих речей було відкладеню … І я вважаю, що одна річ, якої хоче адміністрація Байдена, МВФ, - щоб вони повернулися", - сказав він.

Водночас Волкер зазначив, що не варто переоцінювати важливість телефонного дзвінка між президентами США та України.

"Так, це добре для президентів двох країн - поговорити один з одним, і так, це добре для того, щоб дати стимул відповідним урядам і адміністраціям працювати разом. Але дзвінок сам по собі - це просто дзвінок, потім ти йдеш спати, прокидаєшся наступного ранку й потім усе одно доводиться робити всю роботу", - додав Волкер.

 

Він наголосив, що це важлива, але лише одна річ на тлі більшого контексту роботи, яку мають виконати США й Україна разом.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:02
Бутусов: Про три гучні кадрові призначення в ЗСУ та ОП
13:38
Посли G7 - українській владі: Свобода преси є важливою для просування України на шляху до НАТО
12:06
ВВС: українським військовим наказали утримувати позиції на Курщині до інавгурації Трампа
12:03
"Вовина тисяча": влада вас "бере на карандаш"
10:01
Зеленський готується узурпувати владу та "сажати" журналістів
08:00
Ворог просунувся в Кураховому та трьох селах
20:00
У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
18:06
Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо Банкова знов витягла покидька Поворознюка
16:05
Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
14:02
Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]