Старообрядницька громада у Чернівцях заявила про автономію від Московської митрополії

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Чернівцях старообрядницька релігійна громада офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії, зареєструвавши відповідну заяву.

Про це повідомив головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА Сергій Бухаров, повідомляє ZAXID.NET, з посиланням на новинний сайт АСС.

За словами посадовця, старообрядницька релігійна громада міста Чернівці ухвалила рішення щодо виходу з підпорядкування Московської митрополії Російської старообрядницької церкви та забрала зі своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-агресора.

«Цьому бажанню громади передувало рішення клерикального центру РФ щодо зняття з отця Леонтія сану священика. Всупереч волі Росії, він продовжив служити у храмі, незважаючи на погрози відлучення», – повідомив Сергій Бухаров.

Обласна рада церков стала на захист отця Леонтія, його підтримали всі конфесії, інформує АСС. Старобрядницька релігійна громада, храм якої розташований на вулиці Олега Кошового у Чернівцях, тепер діятиме автономно, без підпорядкування Московській митрополії.

Нагадаэмо, 20 грудня парламент ухвалив закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Зокрема, депутати внесли зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій. Ці зміни передбачають, що релігійна організація, яка входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни.

Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів «в Україні».

До слова, старообрядці — релігійно-суспільний рух, що виник у середині 17 ст. в Московському царстві як реакція проти церковних реформ патріарха Никона. У Російській імперії вони зазнавали утисків.

На Буковині та Поділлі з’явилися у 1760—1780-х pp. Австрійська влада, зацікавлена в заселенні Буковини, ставилася прихильно до старообрядців. Цісарським патентом 1783 року імператор Йосиф II звільнив їх від податків і гарантував свободу віровизнання.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:08
Експосадовцю з "Укренерго" загрожує 6 років за розкрадання бюджетних 10 мільйонів
16:02
У застосунку "Резерв+" з'явився статус бронювання від мобілізації
15:52
Усі опитані визволені із полону рф розповіли про катування, - Моніторингова місія ООН
15:41
Справа про найбільший в історії України хабар: суд випустив тестя Насірова Глімбовського під заставу у 200 мільйонів
14:02
Суд зобов'язав НАБУ розслідувати будівництво дороги до готелю Зіновія Козицького, яке де-факто профінансував його син - голова ЛОВА
12:08
Ексголова слідчого управління ГПУ Щербина отримав шість років в’язниці за хабар
11:39
Марк Рютте став новим генсеком НАТО
10:01
Як Татаров керує Офісом генпрокурора. Правоохоронна система держави фактично зруйнована
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 26 червня
05:02
Ассанжа звільнили у залі суду, його справу офіційно закрито

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]