Суд не зміг винести рішення щодо затримання Порошенка, перенесено на Водохрещу
Печерський суд Києва не зміг у понеділок ввечері оголосити рішення про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту Петру Порошенку.
Печерський районний суд Києва так і не зміг ухвалити рішення щодо обрання запобіжного заходу п'ятому президентові України, народному депутатові від фракції "Європейська солідарність" Петру Порошенку. Як оголосив представник суду пізно ввечері понеділка, 17 січня, рішення оголосять у середу, 19 січня, передає Deutsche Welle.
Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) та прокурори Офісу генерального прокурора вимагають арештувати Порошенка на час слідства з можливістю вийти під заставу в мільярд гривень. Вони підозрюють експрезидента у державній зраді та сприянні терористичній організації в рамках так званої "вугільної справи" - розслідування щодо постачання вугілля з непідконтрольних районів Донбасу у 2014-2015 роках.
На думку правоохоронців, Порошенко вступив у злочинну змову з керівництвом РФ, самопроголошених "республік" і Віктором Медведчуком - тодішнім перемовником Служби безпеки України, а нині депутатом та одним із лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя", який з жовтня перебуває під домашнім арештом в рамках цієї справи. Головуючи на засіданні Ради національної безпеки і оборони на початку листопада 2014 руху, тодійшній президент нібито умисно заблокував закупівлю урядом вугілля для українських теплових електростанцій у Південно-Африканській республіці, щоб в подальшому сприяти укладанню угод із закупівлі палива в шахтах, що залишились під контролем сепаратистів, вважає слідство. За укладеними в грудні 2014 року багатомільярдними угодами державним шахтам з непідконтрольних територій було перераховано щонайменше 205 мільйонів гривень. Слідство вважає, що вони пішли на фінансування самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", які в Україні вважають терористичними організаціями.
Порошенко, який вранці у понеділок повернувся з місячного закордонного вояжу, категорично заперечує закиди слідчих і прокурорів. Його захисники відкидають навіть сам факт повідомлення депутатові про підозру - ДБР оприлюднило її 20 грудня 2021 року. "Документів, які наводить обвинувачення, недостатньо для повідомлення депутатові про підозру. Це повинна була зробити генеральна прокурорка Венедиктова, яка саме в цей день пішла у відпустку. Про цей факт навіть не повідомили голові Верховної Ради", - зазначав адвокат експрезидента Ілля Новіков.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.