Суд не зміг винести рішення щодо затримання Порошенка, перенесено на Водохрещу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський суд Києва не зміг у понеділок ввечері оголосити рішення про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту Петру Порошенку.

Печерський районний суд Києва так і не зміг ухвалити рішення щодо обрання запобіжного заходу п'ятому президентові України, народному депутатові від фракції "Європейська солідарність" Петру Порошенку. Як оголосив представник суду пізно ввечері понеділка, 17 січня, рішення оголосять у середу, 19 січня, передає Deutsche Welle.

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) та прокурори Офісу генерального прокурора вимагають арештувати Порошенка на час слідства з можливістю вийти під заставу в мільярд гривень. Вони підозрюють експрезидента у державній зраді та сприянні терористичній організації в рамках так званої "вугільної справи" - розслідування щодо постачання вугілля з непідконтрольних районів Донбасу у 2014-2015 роках.

На думку правоохоронців, Порошенко вступив у злочинну змову з керівництвом РФ, самопроголошених "республік" і Віктором Медведчуком - тодішнім перемовником Служби безпеки України, а нині депутатом та одним із лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя", який з жовтня перебуває під домашнім арештом в рамках цієї справи. Головуючи на засіданні Ради національної безпеки і оборони на початку листопада 2014 руху, тодійшній президент нібито умисно заблокував закупівлю урядом вугілля для українських теплових електростанцій у Південно-Африканській республіці, щоб в подальшому сприяти укладанню угод із закупівлі палива в шахтах, що залишились під контролем сепаратистів, вважає слідство. За укладеними в грудні 2014 року багатомільярдними угодами державним шахтам з непідконтрольних територій було перераховано щонайменше 205 мільйонів гривень. Слідство вважає, що вони пішли на фінансування самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", які в Україні вважають терористичними організаціями.

Порошенко, який вранці у понеділок повернувся з місячного закордонного вояжу, категорично заперечує закиди слідчих і прокурорів. Його захисники відкидають навіть сам факт повідомлення депутатові про підозру - ДБР оприлюднило її 20 грудня 2021 року. "Документів, які наводить обвинувачення, недостатньо для повідомлення депутатові про підозру. Це повинна була зробити генеральна прокурорка Венедиктова, яка саме в цей день пішла у відпустку. Про цей факт навіть не повідомили голові Верховної Ради", - зазначав адвокат експрезидента Ілля Новіков.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]