«Суд» окупантів оголосив вирок чотирьом кримським татарам - від 12 до 18 років тюрми
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/1111-630_360_1603365565-629.jpeg?1629109706)
У понеділок Південний окружний військовий суд м. Ростова-на-Дону оголосив вирок чотирьом фігурантам алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір».
Про це в Фейсбуці повідомляє Кримська солідарність.
«Суд в особі головуючого судді Романа Вікторовича Сапрунова відмовив стороні захисту по всіх заявлених клопотаннях і став на бік обвинувачення, засудивши кримських татар до термінів від 12 до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму», - йдеться в повідомленні.
За даними Кримської солідарності, Руслану Месутову присудили 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення, Руслану Халілову - 18 років, Ельдару Кантемірову - 12 років, Руслану Нагаєву - 13 років. Також на них чекає обмеження волі терміном на 1 рік після звільнення.
Всі вони проведуть перші два роки у в'язниці - це найсуворіший режим позбавлення волі.
Арешт на майно у всіх скасований.
Раніше прокурор просив для підсудних від 14 до 19 років ув'язнення в колонії суворого режиму, зокрема 53-річному Ленуру Халілову - 19 років позбавлення волі, 55-річному Руслану Месутову - 18 років позбавлення волі, 56-річному Руслану Нагаєву - 15 років позбавлення волі, 41-річному Ельдару Кантемірову - 14 років позбавлення волі.
10 червня 2019 року чоловіків затримали після обшуків за місцями їхнього проживання і з того часу вони перебувають в ув'язненні. Всіх їх звинувачують у приналежності до ісламської політичної партії, яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України і більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.
Руслан Нагаєв займався підприємницькою діяльністю в Алушті, Ленур Халілов був очільником і засновником мусульманської громади «Алушта», а Руслан Месут працював у ній охоронцем. Ельдар Кантеміров закінчив Київський Ісламський університет, знавець арабської мови.
Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій.
18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами даної кримінальної справи.
23 вересня 2020 року правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Кантемірова, Месутова, Нагаєва і Халілова політичними в'язнями і поставив вимогу негайно їх звільнити.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 09:11
- Глава Мюнхенської конференції назвав її «кошмарним сном» для Європи
- 08:00
- Зеленський почав візит до ОАЕ, у вівторок у Саудівський Аравії розпочнуться переговори між РФ і США, можливо - і Україною
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
- 21:19
- Зеленський назвав справжні гарантії, яких хоче Україна від союзників. Україна не гірше Ізраїлю!
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.