Суддя, який віддав майже 2 га землі у Києві аферисту, отримав “сувору догану”

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вища рада правосуддя застосувала дисциплінарне стягнення до голови Мар’їнського суду Донецької області Сергія Ліпчанського.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на інформацію ВРП.

Ліпчанському призначено сувору догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Рішення прийнято за скаргою адвоката кооперативу «Водник», який користувався комунальною земельною ділянкою на Рибальському острові в Києві.

Йдеться про 1,8 гектара землі по вулиці Електриків, 20-А в Києві (Рибальський острів). Ця земля перебувала у комунальній власності і користуванні кооперативу «Водник». Її вартість оцінювали у 86,5 млн грн.

У 2018-му році суддя Ліпчанський затвердив мирову угоду, за якою ця ділянка перейшла у власність деякого громадянина Матющенка. Згодом слідчі встановили, що паспорт цієї людини підроблено і замість нього діяв громадянин Беркоза, чоловік колишньої співробітниці «Верховного суду ДНР» Наталії Беркози. За версією слідства, спритник мав щонайменше підроблені три паспорти, щоб видавати себе за інших осіб у судах та інших державних установах.

Ділянку на Рибальському від імені Матющенка внесли до статутного фонду ТОВ «Будсіті Інвест». У квітні 2019 Господарський суд Києва витребував у фірми ділянку на користь міста.

У лютому 2020-го суддю Ліпчанського обрали головою Мар’їнського суду Донецької області.

Минулого року ВРП звільнила суддю Голопристанського суду Херсонської області Юрія Франційшка, який своїм рішенням визнав Беркозу, який діяв за паспортом іншої особи, власником 98 об’єктів нерухомості, що належали іншим людям.

За попередніми оцінками СБУ, загальна сума збитків, завдана учасниками цієї злочинної групи, становила близько півтора мільярда гривень.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]