Так звана "вища рада правосуддя" залишила на посаді суддю, чиє рішення зробило можливим розгін Майдану

|
Версия для печатиВерсия для печати

Судді скандального Окружного адмінсуду Києва Євгену Аблову, чиє рішення у 2013 році стало причиною розгону Майдану, виписали догану.

Про це повідомляє у Twitter Центру протидії корупції:

"Вища рада правосуддя залишила на посаді суддю Майдану Євгена Аблова. Знаєте як ВРП покарала Аблова? Виписала сувору догану з позбавленням доплат до зарплати впродовж 3 місяців. Тобто ВРП відмазала Аблова в шосту річницю спроби розгону Майдану. Саме Аблов дав добро на розгін Майдану, щоб була змога встановити новорічну ялинку".

Нагадаємо, що у травні 2017 року Вища рада правосуддя відмовилась звільняти суддю Аблова, чиє рішення від 9 грудня 2013 року призвело до того, що Беркут намагався розігнати Майдан.

У 2017-му суддя — визнав законною схему закупівлі так званих "рюкзаків Авакова", чим допоміг сину міністра внутрішніх справ уникнути покарання. А у 2018-му поновив на посаді ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

У 2019 судді ОАСК потрапили у скандал через опубліковані НАБУ розмови суддів. Правоохоронці розслідують справу про втручання керівництва Окружного адмінсуду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та організацію прийняття завідомо неправосудних рішень.

Також нагадаємо, що суддя Аблов у 2018 році брав участь у конкурсі на посаду директора управління ДБР у Миколаєві. Конкурс він програв, однак оскаржив рішення у судді в якому працює - ОАСК. Суд клопотання Аблова задовольнив. 

10 травня у ВККС заявили, що 34 судді Окружного адмінсуду Києва, включно із головою Павлом Вовком та суддями, які визнали незаконною націоналізацію Приватбанку, не з’явилися на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання, бо нібито захворіли.

15 травня Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Сергію Козьякову виконувати обов’язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

26 липня стало відомо, що НАБУ та ГПУ обшукують Окружний адміністративний суд Києва

Пізніше правоохоронці розповіли, що розслідують справу про втручання керівництва Окружного адмінсуду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та організацію прийняття завідомо неправосудних рішень.

За версією слідства, голова Окружного адмінсуду Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаційного оцінювання і для цього "почав створювати штучні перешкоди у діяльності окремих членів ВККС".

НАБУ також оприлюднило записи розмов нібито суддів ОАСК, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади.

У відповідь суд заявив про тиск. А голова суду Павло Вовк сказав, що опубліковані записи – брехня.

30 липня Вовка і ще трьох суддів викликали до ГПУ, щоб вручити підозри і допитати.

ГПУ також викликала на допитуповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову та голову Державної судової адміністрації Зіновія Холоднюка, які фігурують на оприлюднених записах.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]