Тарифні протести пройшли у Запоріжжі, Житомирі та Вінниці

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Житомирі під час п’ятої акції проти підвищення тарифів на газ, його доставку та електроенергію люди пікетували будівлю ОДА та облради і перекривали одну із центральних вулиць - Велику Бердичівську.

Про це повідомляє Суспільне.

Спочатку понад 100 учасників акції зібралися на майдані С.П. Корольова під будівлею ОДА та обласної ради, де повторили свої вимоги, оприлюднені під час акції 21 січня. Зокрема, встановлення вартості газу на рівні 5 грн за кубометр із урахуванням транспортування і ПДВ, ціни на електроенергію не більше 1 грн за кіловатгодину для населення, провести аудит діяльності НКРЕКП та відправити у відставку Кабінет Міністрів. Окрім того, за словами, протестувальників цю акцію вони приурочили до дня народження Президента.

До учасників акції вийшли голова ОДА Віталій Бунечко та заступник голови обласної ради Володимир Ширма. Як зазначив Бунечко, обласна влада направила звернення до Президента, Кабміну, НКРЕКП з урахуванням вимог учасників акції.

Після цього люди перекрили вулицю Велику Бердичівську під міською радою. Це тривало кілька хвилин, а далі пікетувальники зайшли в будівлю міськради, де з ними в сесійній залі зустрівся міський голова Сергій Сухомлин та його заступники.

Там обговорювали тарифи на тепло, водопостачання та проїзд у громадському транспорті. Мер запропонував протестувальникам увійти до складу робочих груп, які займатимуться вивченням цих питань.

Наступну акцію запланували на 4 лютого.

Під стінами Запорізької облради відбувся мітинг проти підвищення тарифів на компослуги, протестувальники, зокрема, вимагали зниження цін на газо- і електропостачання, а також - відставки уряду Дениса Шмигаля.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Також під час мітингу його організатори "привітали" з днем народження президента Володимира Зеленського та звернулися до нього з вимогою відправити у відставку уряд Дениса Шмигаля", - йдеться у повідомленні.

 
"Пенсія у мене соціалка - 1769, а платіжка за газ прийшла - 2049. У мене не вистачає за газ заплатить. А електроенергія? А вода? А вивіз сміття? А харчі купить? А інші речі? Рабів кормили раніше, а у нас такі пенсії і зарплати у багатьох, що не можемо за газ заплатить.

І це та влада, що обіцяла з корупцією боротися, що прийде весна і будуть садити. Де подолання бідності? Не має. Ви нас довели до катастрофічного збідніння", - заявив під час акції її організатор Анатолій Шевченко.

Зазначається, що в акції взяли участь близько півсотні людей різного віку. Під час акції її організатори також збирали підписи під зверненням до президента та уряду з вимогами учасників.

У Вінниці на площі перед міською радою проходить мітинг, учасники якого вимагають справедливих цін на енергоносії.

На мітинг протесту під гаслом «Ні тарифному геноциду!», організованому ГО «Голос народу», зібралося близького 200 осіб, здебільшого – люди літнього віку. Учасники акції висловлюють обурення непрозорими механізмами формування тарифів на газ та електроенергію.

Мітингарі також називають заходи, вжиті урядом для зменшення тарифів на газ, «гасінням пожежі в ручному режимі», які можуть бути скасовані у будь-який момент. Тому вимагають справедливих цін на енергоносії, які враховують вітчизняні реалії.

У ході зібрання організатори акції збирають підписи громадян під зверненням до влади з вимогою встановлення економічно обгрунтованих тарифів на газ та електроенергію.

Як повідомлялося, 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 11 січня інформував про те, що Кабінет Міністрів напрацював два підходи, які дозволять знизити ціну на газ для населення.

12 січня Шмигаль заявив, що Кабмін, зокрема, запровадить державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна - на рівні 6,99 грн за куб. м.

18 січня Кабмін на позачерговому засіданні встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубічний метр. За словами Шмигаля, це означає зниження сум у платіжках на понад 30%.

Також уряд встановив граничний тариф на розподіл газу – він не перевищуватиме 1,79 грн за кубометр.

Крім того, Шмигаль заявив, що українці, у яких встановлено електроопалення, отримають компенсації за підвищення тарифу на електроенергію з 1 січня.

Фото: Суспільне


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]