Три члени наглядової ради «Нафтогазу» подали у відставку через Вітренка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародні експерти не могли подати у відставку раніше через наполегливі прохання «не створювати проблем» перед візитом Зеленського у Вашингтон.

Голова і незалежні члени наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд (Велика Британія, на фото), Бруно Лескуа (Франція) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія) подали у відставку, повідомив на засіданні уряду 8 вересня міністр економіки Олексій Любченко, зазначає ZN.ua.

Причиною відставки вони назвали дії голови правління «Нафтогазу» Юрія Вітренка. Призначення Вітренка та його подальші дії різко погіршили взаємини з наглядовою радою і правлінням, поставили під сумнів майбутнє компанії і її фінансовий стан, вважають експерти, які подали у відставку.

 

Єдиним способом прискорити вирішення проблеми всі троє вважають власну відставку, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ми дуже стурбовані майбутнім «Нафтогазу»: нас турбує і фінансовий стан, і можливість займатися виробництвом, оскільки інвестиції не йдуть. Юрій (Вітренко) не дозволяє робити інвестиції, компанія ніби в замороженому стані, і люди бояться», - описала ситуацію на брифінгу Клер Споттісвуд.

За її словами, після зміни керівництва «Нафтогазу» майже не було нормального спілкування з наглядовою радою, документи від голови правління не надходили, на питання наглядової ради він не відповідав, а з компанії почали йти талановиті керівники.

«Ми просто не можемо бути ефективними за таких обставин, оскільки ми якісь рішення приймаємо, а вони не виконуються», - пояснила Споттісвуд. Її підтримав Лескуа, який заявив: міжнародні експерти не хочуть ставати свідками розвалу «Нафтогазу».

За його словами, незалежні члени наглядової ради пропонували прем'єр-міністру тимчасово призупинити повноваження Вітренка до рішення суду щодо розпорядження Нацагентства із запобігання корупції, але отримали відмову.

Ван дер Хейден стверджує, що у Вітренка також відсутня співпраця і з правлінням, сформованим за його попередника Андрія Коболєва.

Член наглядової ради висловив стурбованість тиском уряду на компанію і голову її правління стосовно збереження низьких цін на природний газ в умовах його значного здорожчання на світових ринках. «(Існує) велика стурбованість, що буде після опалювального сезону, чи буде тоді достатньо газу», - зазначив Ван дер Хейден.

На його думку, за нинішніх умов «Нафтогазу» необхідна міжнародна підтримка, оскільки в нинішніх умовах запланований випуск євробондів неможливий.

За словами Ван дер Хейдена, членів наглядової ради просили «не створювати проблем» до візиту президента України Володимира Зеленського у Вашингтон. Тому вони подають у відставку зараз.

 

Своє чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив до кінця листопада відібрати на конкурсі нових незалежних членів наглядової ради.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]