У Раді хочуть зобов'язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті

|
Версия для печатиВерсия для печати

9 вересня в Верховній Раді України зареєстрували законопроекти №4004 і №4003, згідно з яким пропонується зобов'язати інтернет-провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в мережі, а також узаконити використання електронних доказів.

Про це повідомив ain.ua.

На думку авторів, законопроекти підвищать ефективність боротьби з кіберзлочинністю і забезпечать дотримання режиму санкції.

Провайдери повинні сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів, а також не допускати розголошення їх проведення.

Згідно з проектом закону № 4004, вони зобов'язані за власні кошти встановлювати в своїх мережах техзасоби, необхідні для проведення слідчих дій та доступу до інформації про зв'язок, абонента, одержання і маршрут передачі інтернет-послуг, їх тривалість і зміст.

Крім цього, в законопроекті № 4003 обмовляється, що оператори повинні зберігати інформацію про рух трафіку в обсязі, достатньому для ідентифікації абонента, визначення джерела походження і маршруту його передачі протягом 12 місяців для цілей кримінального провадження.

Нардепи пропонують доповнити перелік процесуальних джерел доказів електронними доказами. До них віднесуть текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи і т.д., віртуальні активи, сайти, текстові, графічні, голосові повідомлення, метадані та бази даних.

У громадській організації «Лабораторія цифрової безпеки» пояснили, що окремі норми даних законопроектів несуть потенційно негативний вплив на права людини.

«Законопроект (№ 4003) не встановлює особливостей процедури доступу до перерахованої інформації за рішенням суду або слідчого судді, а самі винятки сформульовані надто загально, що може ускладнити їх застосування. В такому випадку, з огляду на закритість процедур кримінального провадження, існує високий ризик того, що доступ до будь-якої інформації про комунікації особи може здійснюватися без дотримання належних гарантій судового нагляду. »

«Така норма (№ 4004) суперечить вимогам, серед іншого, Директиви ЄС про електронну комерцію, яка передбачає заборону встановлювати для посередників загальний борг моніторити інформацію, передану через них, або ж проактивно шукати факти або обставини, які свідчать про незаконний контент або активності»

Таким чином, коаліція «За вільний Інтернет» закликала ініціаторів законопроектів їх доопрацювати, з урахуванням міжнародних зобов'язань України в сфері прав людини.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
14:50
Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]