Угода про асоціацію з Україною схвалена Європарлементом, але її підписання залежатиме від дій Януковича

|
Версия для печатиВерсия для печати

Комітет із закордонних справ Європарламенту у четвер схвалив проект рекомендацій Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішньополітичної діяльності щодо угоди про асоціацію з Україною.

До проекту, підготовленого ще 18 липня, було подано 164 поправки, що свідчить про складні переговори та кропітку технічну роботу в процесі підготовки угоди.

Політичка ситуація в Україні з переслідуваннями колишніх опонентів Президента стала на заваді одностайності з боку європарламентарів стосовно європейського майбутнього України.. Про це повідомляє BBC.

Члени комітету вирішили, що, незважаючи на проблеми, які існують на сьогодні у внутрішньому житті України, угода про асоціацію має бути парафована якнайшвидше — бажано до кінця 2011 року.

Парафування — це здебільшого технічна процедура, яка означає, що обидві сторони погодилися з досягнутими домовленостями і не ініціюватимуть їхнього перегляду до набуття угодою чинності.

Однак основною проблемою залишається подальше підписання угоди про асоціацію, та власне поступ України до Євросоюзу.

Так, одна зі схвалених компромісних поправок передбачає «закликати президента та уряд України привести політичну, юридичну та адміністративну реальність в країні у відповідність з порядком денним асоціації і сприяти гарному управлінню та повазі до верховенства права, як фундаментальних принципів у відносинах між ЄС та Україною; забезпечити, щоб Юлії Тимошенко та іншим лідерам опозиції було дозволено здійснення права на повноцінну участь в політичному процесі, як зараз, так і під час наступних виборів в Україні».

Підписання угоди в наступному році та підготовка до її ратифікації мають відбутися тільки за умови, якщо ці заклики будуть почуті українською владою.

Депутати підтримали ще одну поправку У ній йдеться про пропозицію розробити «чіткі запобіжні заходи та можливий механізм тимчасового призупинення дії всієї угоди про асоціацію на випадок, коли основні та фундаментальні принципи ігноруються або навмисно порушуються».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]