Україна виступає за позбавлення Росії голосу в ОЗХЗ через отруєння Навального

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Сирія втратила право голосу в Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) після резолюції, яка поклала на неї провину за газові атаки зарином і хлором в Ель-Латаміні (провінція Хомс). 

Так само абсолютно було б справедливо позбавити права голосу Росію через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Про це в ексклюзивному коментарі   Укрінформу в Гаазі заявила голова української делегації під час 26 конференції держав ОЗХЗ у Гаазі Катерина Біла.

“Делегація України зробила короткий коментар з приводу питання щодо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, зокрема, було запропоновано можливість застосування таких саме методів притягнення до відповідальності щодо Росії, які було застосовано щодо Сирії. Оскільки Сирія, так само як Російська Федерація, відмовляється від співпраці, то у цьому зв’язку Сирію було позбавлено права голосувати. Таким чином, ми виходимо з того, що абсолютно було б справедливо Росію також позбавити права голосу. Чи вдасться це, час покаже. Ми будемо над цим працювати”, - наголосила Біла.

А також зазначила, що застосування хімічної зброї Сирією проти цивільного населення та застосування Росією хімічної зброї проти російського опозиціонера Олексія Навального на території РФ були серед гострих питань під час двадцять шостої сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї.

Біла також нагадала, що РФ мала надати відповідь на звернення низки країн і згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї підготовка відповідей мала бути протягом 10 днів, тобто до 15 жовтня 2021 року.

“Цього не було зроблено. Натомість Росія надіслала дивний, цинічний документ зі звинуваченням інших країн у неправомірному відношенню до Росії. Документ підготовлений в традиційній, російській пропагандистській манері. Вони фактично підміняють поняття замість того, щоб самим надати відповіді, вони вкидують свій документ. Оскільки такий підхід РФ є абсолютно неприйнятним, держави-учасниці, передусім Велика Британія, знову ж таки підготували звернення, і це звернення якраз було приурочено до 26 сесії держав-учасниць. Україна стала співавтором цього документа і тепер вже не 45, а 55 країн підписалися під цим документом, що є дуже показовим”, - зазначила Біла.

Як повідомляв Укрінформ, Велика Британія, США та країни ЄС через ОЗХЗ звернулися до Росії щодо отруєння Навального. Через Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), що знаходиться у нідерландському місті Гаага, 45 країн, включаючи Велику Британію та США, звернулися до Росії з питаннями щодо отруєння Олексія Навального на території РФ минулого року.

Зокрема, Росію просять надати інформацію щодо того, яких заходів було вжито через використання хімічної зброї на території РФ.

Також Росії вкотре нагадали про зобов’язання, зокрема, щодо покарання причетних до порушення Конвенції про заборону хімічної зброї.

Як відомо, Навальному стало зле в літаку 20 серпня 2020 року дорогою з Сибіру до Москви. Його поклали до лікарні в Омську, а за два дні доправили до Берліна. Німецькі експерти виявили в організмі Навального сліди отруєння нервово-паралітичною речовиною групи «Новічок». Лабораторії Німеччини, Франції та Швеції, а також експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили факт отруєння.

Згідно з інформацією, що надійшла з клініки «Шаріте», Олексій Навальний був отруєний речовиною з групи інгібіторів холінестерази. У неї входять як органофосфати, так і інші субстанції.

Російська влада продовжує заперечувати причетність до отруєння опозиціонера, звинувачуючи Захід і ОЗХЗ в маніпулюванні фактами та політизації справи.

У лютому 2021 року суд замінив Олексію Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З березня він відбуває покарання у ВК-2 у Володимирській області. З урахуванням часу, проведеного в СІЗО і під домашнім арештом, Навальний має провести в колонії два з половиною роки.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]