Український 22-річний хакер Васинський, який попрацював на РФ, може отримати 115 років ув'язнення - Мін’юст США

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство юстиції Сполучених Штатів висунуло звинувачення 22-річному українцеві Ярославу Васинському, якого пов'язують з атаками програм-вимагачів на території США та мільйонними збитками. Хакера 8 жовтня затримали у Польщі за звинуваченням у зломі американської компанії Kaseya.

За інформацією американського Мін'юсту, Васинський та його спільники здійснювали систематичні атаки з використанням програми-вимагача Sodinokibi на комп'ютери компаній у США з подальшим вимаганням значних коштів для розблокування доступу до них.

Васинський входить у відоме хакерське угруповання REvil, яке також причетне до атаки в липні 2021 року на компанію Kaseya (постачальник Apple) і багато інших американських компаній.

Згідно із законодавством США у разі визнання Васинського винним за всіма звинуваченнями, йому загрожує максимальне покарання у вигляді 115 років позбавлення волі. Наразі він перебуває в Польщі, де мають прийняти рішення щодо екстрадиції Васинського у США.

Разом із Васинським у справі проходить 28-річний росіянин Євген Полянін. Полянину також висунули офіційне звинувачення, хоча CNN та Міністерство юстиції повідомляють, що його поки що не зловили.

Міністерство фінансів США внесло обох фігурантів справи до "чорного" списку (SDN List) і запровадило санкції - арешт активів та заборону на ведення бізнесу в США.

За даними Мін'юсту, жертвами вірусів-вимагачів REvil стали 10 американських компаній у восьми штатах.

Американський уряд почав активну боротьбу з REvil після того, як у липні група атакувала американську компанію Kaseya, яка надає мережеві послуги компаніям, що не мають власних IT-департаментів. Після кібератаки на Kaseya ФБР вдалося отримати універсальний ключ дешифрування, який дозволив постраждалим клієнтам компанії відновити свої файли без викупу.

Тоді ж американські спецслужби зуміли отримати доступ до деяких серверів REvil. У липні сайти, які використовували хакери, були відключені, а речник групи Unknown зник з інтернету. У вересні група несподівано повернулась, після того як 0_neday відновив їхні сайти з бекапів. При цьому він мимоволі перезапустив деякі внутрішні системи, які вже знаходилися під контролем правоохоронних органів.

Нагадаємо, що хакерів REvil у США пов'язують з Росією.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:01
Касьянов - безголовій владі: "Язик прикусіть, і мовчіть, недоумки"
17:02
Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
16:07
Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
14:09
Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
12:09
Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
10:40
45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
08:00
Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
01:01
Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
00:01
Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]