«Укрзалізниця» по схемі Гладковського переплачувала в рази за деталі обраним «прокладкам»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Підприємства «Укрзалізниці» в 2016-2017 роках налагодили схему з закупівлі російських вагонних повітророзподільників виключно у ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» та ТОВ «Технорейлгруп», які поставляли деталі з переплатою в 2,5 рази. Також фірми постачали українські вживані деталі, які доводилися до товарного вигляду в підпільному цеху.

Про це повідомляють Наші Гроші, з посиланням на «Залізницю без корупції».

Залізниця закуповувала вагонний повітророзподільник 483-А, який відповідає за гальмування поїзда через пневматичну гальмівну систему. В Україні офіційно ці пристрої не виготовляє жодна компанія, їх виробництво здійснює лише російський ВАТ «МТЗ Трансмаш», яка в Україні має дилера – ТОВ «ВО «Укрспецкомплект».

Але залізниця не стала купляти у офіційного дилера. З 2016 року в Україні створюється цілий ряд фіктивних компаній, які розігрували між собою всі тендери, де фігурують повітророзподільники 483-А.

Спочатку в цій схемі приймали участь трійка фірм: ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» з ТОВ «Технорейлгруп» та їх постійний формальний конкурент – ТОВ «Українська великовантажна техніка».

При цьому вартість товару була завищена мінімум в 2,5 рази. Наприклад, дилер російського заводу в 2016 році продавав ці деталі по 16 380 грн./шт., В цей же час залізниця оптом закуповувала ці ж повітророзподільники по 35 300 грн.

Також «Українська машинобудівельна техніка» та «Технорейлгруп» почали постачати залізниці і інші деталі. В лютому 2018 року СБУ в рамках кримінальної справи виявила, що більшість продукції, яку поставляли ці дві фірми, була підпільно виготовлена в таємному цеху на Полтавщині. Там вживані або непридатні запчастини перефарбовували, відновлювали кущовим способом і поставляли як нові на вагонобудівні заводи «Укрзалізниці». Лише 20% від сум замовлень залізничників йшло на закупівлю запчастин до рухомого складу.

Загалом «Українська машинобудівельна техніка» та «Технорейлгруп» отримали замовлень на понад 500 млн грн. Через короткий час Генеральна прокуратура «поховала» кримінальну справу, а учасники фіктивної схеми зуміли відсудити кошти в «УЗ» за поставлений брак.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]