Втрати від Голодомору в Україні найбільші серед республік СРСР в абсолютній кількості

|
Версия для печатиВерсия для печати

Втрати України від голоду в 1932-34 роках в Україні найбільші серед республік колишнього СРСР в абсолютних показниках, тоді як Казахстан лідирує за показником надсмертності до загальної кількості населення.

Про це йдеться в прес-релізі Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАНУ, повідомляють Українські новини.

Так втрати України через надсмертність (різниця між реальними показниками смертності і її очікуваними показниками за відсутності голоду) в 1932-34 роках склали 3942,5 млн чоловік, Росії - 3,265 млн, Казахстану - 1,258 млн.

Загальні показники по СРСР - 8,732 млн осіб.

Якщо дивитися на частку втрат від надсмертності від голоду в 1933 році до загальної кількості населення, то на першому місці - Казахстан - 12,4%, і зовсім поруч показник України - 11,9%.

На третьому місці Росія, яка втратила від голоду 2,6% населення, загальний показник СРСР - 4,4%

Якщо дивитися на регіональну розбивку втрат України, то найбільші припали на Київську область - 1,111 млн осіб (20% від населення) і на Харківську область - 1,038 млн осіб (19,1% від загальної кількості населення).

В цілому по Україні 93% жертв - це сільські жителі і 88% втрат припали на березень-серпень 1933 року.

За оцінкою інституту імені Птухи, при відсутності втрат від Голодомору 1932-33 років, голодів 1921-22, 1946-47 років чисельність населення України на сьогодні могла б бути більше на 9 млн осіб.
 

28 листопада в Україні відзначається День пам'яті Голодоморів.

«Аргумент»


Читайте також :


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]