Яременко готовий відмовитися називати Росію аґресором

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Голова парламентського комітету у закордонних справах Богдан Яременко ("Слуга народу") заявив про те, що представники правлячої коаліції готові відмовитися від риторики про Росію-аґресора задля досягнення компромісу з Москвою, а навіть толераувати послаблення санкцій.

 

У випадку ж відмови Росії від компромісу Яременко пропонує посилити антиросійські санкції, зазначає ZBRUC.

Про це голова комітету написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи резонанс, котрий зчинився у російських медіях довкола "антиросійської риторики" депутатів "Слуги народу" у міжпарламентських організаціях – ПАРЄ, ОБСЄ, НАТО.

"Так, пониження градусу дискусії в міжнародних організаціях як компроміс з українського боку – цілком реалістичне рішення. Нам не складно рекомендувати українським делегаціям не вживати термін «збройна агресія РФ проти України» в документах і проектах рішень. Зовсім нескладно. Як, зрештою, Росії не складно повернути Україні усіх полонених, затримані військові судна, виконати рішення міжнародного суду щодо скасування рішення про заборону діяльності Меджлісу та допустити на територію Криму постійну моніторингову місію ОБСЄ. Ми ж готові до компромісів", – зазначив Богдан Яременко. 

Голова "закордонного" комітету зауважив, що "теоретично, в ході складних переговорів сторони намагаються утримуватися від заяв, дій і поведінки, що загрожує переговорам". "Але ж це лише у разі, коли обидві сторони довіряють намірам одна одної домовитися", – підкреслив Яременко.

Наразі депутат не помітив кроків, котрі би свідчили про волю Росії порозумітися. 

"Чи є у нас така впевненість щодо Росії? Чи віримо ми, що Росія готова до переговорів, прагне досягнути домовленості? Масштабність військових маневрів Росії і військові приготування примушують сумніватися в тому, що ця держава готується до миру. Аналіз ситуації на лінії розмежування на Донбасі примушує сумніватися, що військове командування Росії наказало своїм військам припинити агресивні дії проти Збройних сил України. Аналіз поведінки РФ в ПАРЄ, де Росія достатньо прямолінійно намагається протягнути визнання депутатів, обраних на окупованих територіях, примушує сумніватись, що РФ планує хоч якось знизити напругу дипломатичного протистояння з нашою державою", – оцінив Яременко.

На думку політика, найліпшим стимулом для того, щоб таки почати мирний процес – "це не понижувати, а посилювати дипломатичний тиск на РФ". При тім Яременко таки не виключає послаблення санкцій.

"Якщо наші міжнародні партнери прагнуть того самого, що і Президент Зеленський, – сповнених смислу мирних переговорів, то допомогти йому і Україні зараз можна саме активною дипломатією, яка, не відкидаючи можливості послаблення санкцій проти Росії за умов виконання нею низки передумов, все ж таки ґарантуватиме для РФ посилення тиску і санкцій в разі зриву мирних переговорів з Україною", – додав Яременко.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]