За розкрадання в Держінвестпроекті затримано двоюрідного брата Каськіва
21 червня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали восьмого учасника корупційної схеми з заволодіння 259,2 млн грн, що призначались для реалізації низки національних проектів.
Цього ж дня цій особі, яка виявилась двоюрідним братом колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (далі — «Держінвестпроект»), повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Йдеться про двоюрідного брата екс-голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва Олександра Матковського.
Крім того, 21 червня 2018 року про підозру у вчиненні злочину за аналогічними статтями повідомлено іншому близькому родичу екс-голови «Держінвестпроекту» (рідному брату). Оскільки ця особа наразі знаходиться поза межами України, про підозру повідомлено у спосіб, передбачений ч.1 ст. 278 Кримінального процесуального кодексу.
Як встановило слідство, у 2012 році з державного бюджету України виділили понад 500 млн грн для реалізації низки національних проектів, в тому числі таких, як «Якісна вода», що передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Проте через заволодіння впродовж 2012-2014 років 259,2 млн грн із виділених 500 млн грн зазначені проекти так і не були реалізовані.
За версією слідства, призначені для реалізації національних проектів кошти ДП «Державна інвестиційна компанія», що входило до сфери контролю «Держінвестпроекту», під виглядом укладення договорів позики перевело на рахунки компаній, підконтрольних службовим особам «Держінвестпроекту» та ДП «Державна інвестиційна компанія». Після цього бюджетні кошти перенаправили на рахунки афілійованих із ними підприємств-нерезидентів, зареєстрованих на території Республіки Кіпр. У подальшому учасники корупційної схеми розподілили кошти між собою.
Загалом, у вчиненні кримінального правопорушення, що досліджується в рамках зазначеного кримінального провадження, наразі підозрюють дев’ять осіб. Крім двох осіб, яким повідомлено про підозру 21 червня 2018 року, йдеться про:
- екс-заступника голови «Держінвестпроекту», який також був радником директора ДП «Державна інвестиційна компанія»;
- колишнього працівника «Держінвестпроекту»;
- колишніх директора та працівника ДП «Державна інвестиційна компанія»;
- трьох директорів приватних підприємств із ознаками фіктивності.
Дії зазначених підозрюваних кваліфіковані за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).
Досудове розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали у жовтні 2016 року після передачі відповідних матеріалів з Головного слідчого управління Національної поліції України.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні трохи сніжитиме, вдень до +7°C
- 18:04
- США розсекретили співпрацю з Україною у виробництві БПЛА
- 17:29
- АОЗ ініціювала розслідування через спробу втручання у роботу “Еспресо”
- 16:25
- Збитки державі 140 млн: НАБУ викрило нардепа Віктора Бондара, який наживався закупівлях Укрзалізниці
- 14:38
- ССО знищили та взяли у полон рашистів, які стратили двох бійців ТРО (ВIДЕО)
- 12:06
- Касьянов: Офіс простих рішень даремно їсть свій хліб
- 12:03
- Прокуратура вимагає повернути в державну власність собор у Каневі, де відспівували Тараса Шевченка
- 10:00
- Чому військові йдуть в СЗЧ та за яких умов готові повернутись (ОПИТУВАННЯ)
- 09:11
- Прокурорів позбавлять спецпенсій, отримуватимуть на загальних засадах
- 08:33
- У Податковій масові звільнення ТОП-керівників
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.