Закон 5600: Селяни платитимуть незалежно від того, чи вдалося їм виростити врожай

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховна Рада ухвалила законодавчі зміни, якими для власників сільськогосподарських паїв передбачений новий вид податкового зобов'язання. Селяни платитимуть незалежно від того, чи вдалося їм виростити врожай.

Нродні депутати від правлячої партії "Слуга народу", а також від груп "Довіра" та "За майбутнє" у вівторок, 30 листопада, схвалили у другому читанні і в цілому внесений Кабміном законопроєкт 5600, який передбачає низку змін до Податкового кодексу, зазначає Deutsche Welle. Зокрема, запроваджується новий вид оподаткування - мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ) для власників земельних паїв. Уряд розраховує зібрати з селян, які обробляють свої паї або здають їх в оренду, більше 10 мільярдів гривень, випливає з пояснювальної записки до законопроєкту.

Крупний агробізнес задоволений

З власників земельних паїв стягуватимуть близько півтори тисячі гривень за гектар - незалежно від того, чи отримали вони прибуток від вирощування сільгосппродукції. Якщо досі законом були взагалі звільнені від сплати податків власники паїв до двох гектарів, то законопроєктом 5600 передбачено, що "поставлене податкове зобов'язання" платитимуть навіть ті, у кого 50 соток.

Зобов'язання враховуватиме всі сплачені податки - отже, для крупного бізнесу, який вже платить низку зборів, зокрема, на найману працю, нічого не зміниться. Натомість дрібні селяни-одноосібники, які досі у перерахунку платили менше за 1500 гривень на гектар або платили лише земельний податок і продавали продукцію за готівку на базарі, тепер платитимуть фіксовану мінімальну суму на гектар. 

Всеукраїнська аграрна рада, яка представляє інтереси середніх і крупних агровиробників, привітала ухвалення законопроєкту. "Платити податки повинні всі! Несправедливою є ситуація, коли легальні агровиробники сплачують з одного гектара від 2 до 5 тисяч гривень, в той час як ті, хто обробляє землю "в чорну", платять в кращому випадку 150 гривень земельного податку, або зовсім ухиляються", - зазначила ВАР у своїй заяві після голосування у Верховній Раді.

Під прицілом одноосібники

Натомість низка експертів застерігають від негативних соціальних наслідків законодавчих змін. Річ у тім, що нововведення, як кажуть критики, передбачає непропорційно високе навантаження на селян-одноосібників, які часто не мають фінансових ресурсів для розвитку агробізнесу, а обробка власних паїв є єдиним доходом домогосподарства. Крім того, опоненти цієї норми застерігали, що податковий тиск на дрібних селян змушуватиме їх відмовитись від обробки власних паїв і здавати їх в оренду агрохолдингам.

Для багатьох селян-одноосібників, які досі платили лише земельний податок, податкове навантаження після нововведення зросте у десять разів. До другого читання, після публічної критики мінімального податкового зобов'язання, депутати зробили винятки для деяких власників земельних ділянок. Якщо спершу передбачалося, що МПЗ платитимуть всі, чия земельна ділянка для землеробства або садівництва перевищує 0,5 гектара, то в остаточній редакції від зборів звільнили всі ділянки, які перебувають у межах населенних пунктів.

 

Ухваленим законопроєктом передбачено, що МПЗ вперше нараховуватиметься у 2023 році - постфактум за 2022 рік. На 2022-23 роки ставка мінімального податкового зобов'язання буде зменшеною: замість орієнтовних 1500 гривень у середньому з гектара на рік - близько 1200 гривень на рік.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:40
ППО сьогодні збила 30 ракет з 38 запущених
15:02
Повторний ракетний удар по Києву: уламки впали на приватний пологовий, 7 загиблих
14:55
ЄС у декілька разів переоцінив свої можливості з виробництва боєприпасів для України і передає їх зі значним запізненням, - ЗМІ
13:28
Розбір руїн "Охматдиту": рятувальники поспішають дістатись підвалу, де ховались діти і медики
13:24
У Києві ракета влучила у житловий будинок, зруйнований під’їзд, під завалами чути голоси
12:04
Ракетна атака: 40 ракет, у Києві 5 загиблих і 11 поранених, у Кривому Розі декілька влучань, 10 загиблих та 31 поранений
12:04
Столтенберг назвав Китай організатором агресії проти України
11:38
Ворожа ракета влучила в Охматдит (ФОТО)
10:01
Орбан зустрівся з Сі Цзіньпіном та заявив, що Китай - ключова сила для досягнення миру в російсько-українській війні
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 8 липня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]