Державні ЗМІ Ірану підтверджують смерть президента Раїсі в результаті авіакатастрофи
Президент Ірану Ібрагім Раїсі загинув під час аварії вертольота на північному заході Ірану, біля кордону з Азербайджаном. Інформацію підтвердили в іранському Червоному Півмісяці.
Разом із Раїсі загинули всі супроводжуючі, які були на гелікоптері. Серед них — голова МЗС Ірану Хосейн Амірабдоллахіян, губернатор провінції Східний Азербайджан Ірану Малік Рахматі та аятола Мохаммед Алі Але-Хашем.
«Після виявлення місцезнаходження вертольота, що розбився, жодних ознак живих пасажирів вертольота виявлено не було», — повідомив глава товариства Пір Хосейн Коліванд.
Виявити місце аварії вдалося за допомогою безпілотників.
Пошуки тривали з учорашньої ночі, незважаючи на погодні умови та темний час доби. У районі були присутні 73 рятувальні загони. Офіційною причиною катастрофи вертольота назвали несприятливі погодні умови.
Тіла загиблих перевезуть до Тебрізу — саме туди летів гелікоптер президента.
Уряд Ірану було скликано на термінове засідання у зв'язку з подією. Пізніше кабінет міністрів випустив заяву щодо загибелі президента.
Західні держави переважно стримано відреагували на повідомлення про загибель іранського президента - представника влади, яку звинувачували в підтримці міжнародного тероризму і в жорстких утисках непокірних ісламському режиму всередині Ірану.
Дрони - “шахеди”, які Росія застосовує для бомбардування України, стали символом співпраці Тегерану з Москвою, хоча Іран заперечує постачання зброї для загарбницької російської війни проти українців.
Чільний посадовець Європейського Союзу, президент Європейської ради Шарль Мішель у понеділок повідомив, що "ЄС виражає щирі співчуття у зв’язку зі смертю іранських посадовців".
Але комісар ЄС з кризових ситуацій Янез Ленарчич був вимушений виправдовуватися за повідомлення про допомогу іранцям з пошуками місця аварії.
Ленарчич наголосив у додатковому дописі в X, що "сприяння пошуково-рятувальним операціям не є ознакою політичної підтримки жодного режиму", а лише виявом "людяності".
Серед перших, хто висловив співчуття у зав’язку з загибеллю іранського президента, стали угруповання Хамас і Хезболла, названі терористичними організаціями у США, в ЄС та в інших країнах.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав президента Раїсі “безумовним другом” і “надзвичайним лідером”.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
- 13:11
- Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
- 12:07
- Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
- 12:02
- Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
- 11:44
- Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.