Генасамблея ООН схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії Росією територій України
Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй переважною більшістю голосів проголосувала за проект резолюції, яка засуджує спробу анексії РФ чотирьох областей України.
«За» ухвалення резолюції проголосували представники 143 країн, «проти» – 5, «утрималися» – 35. Для ухвалення резолюції потрібна була підтримка двох третин членів органу, який складається зі 193 представників.
Російські псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України не мають жодної юридичної сили й не є підставою для будь-якої зміни статусу цих українських регіонів.
Про це йдеться в ухваленій у середу резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй», передає Укрінформ.
Резолюція наголошує на зобов’язанні держав-членів ООН утримуватися в міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування й нагадує, що жодне територіальне надбання, яке стало результатом погрози силою або її застосування, не може бути визнане законним.
У документі відзначається, що частини Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України перебувають або перебували під тимчасовим військовим контролем рф внаслідок агресії, що є порушенням суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України. Рішення російських органів влади щодо спроби анексії захоплених територій названо несумісними з принципами Статуту ООН.
Генеральна Асамблея підтверджує відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і «засуджує організацію російською федерацією незаконних так званих референдумів» та «спробу незаконної анексії Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України».
У резолюції підкреслюється, що протиправні дії рф щодо псевдореферендумів, проведених у період з 23 по 27 вересня 2022 року в окремих районах Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України, та подальша спроба незаконної анексії цих районів не мають жодної юридичної сили відповідно до міжнародного права і не є підставою для будь-якої зміни статусу цих регіонів України.
Генасамблея вимагає від росії «негайно та безумовно» скасувати свої рішення від 21 лютого та 29 вересня 2022 року щодо статусу окупованих територій та «негайно, повністю і беззастережно» вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Співавторами резолюції виступили близько 70 країн.
Одинадцята надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН 10 та 12 жовтня обговорювала проєкт резолюції про невизнання псевдореферендумів на окупованих росією територіях України.
Російська делегація зробила спробу шляхом маніпуляцій нав’язати таємне голосування за документ, сподіваючись на більшу підтримку своєї позиції, проте переважною більшістю голосів її пропозиції були відхилені.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:03
- СБУ викрила масштабну схему для ухилянтів у приватному львівському університеті продажного радянського "мєнта"
- 10:01
- Друзі Зеленського: син державного зрадника Баканова з СБУ будує маєток на землі, купленій за втричі заниженою вартістю
- 08:00
- Ворог окупував селище Ясна Поляна на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні дощитиме, в Карпатах йтиме мокрий сніг
- 18:05
- Реформа БЕБ: що це має дати Україні
- 16:07
- Геннадій Друзенко: Як неядерне мислення вбиває Україну
- 15:32
- Звільнили головного інспектора Міноборони. Схоже, за правду
- 14:59
- Юлія Григорович ("Куба"): До мене поставилися як до скота
- 12:04
- Бутусов: Система управління в ЗСУ будується на брехні
- 11:40
- Ще один інвалід: генерал Содоль звільнився із ЗСУ через ВЛК
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.