Ілон Маск "зіганув" перед натовпом після інавгурації Трампа

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Вчора Ілон Маск двічі "зіганув"  під час свого виступу в Capital One Arena у Вашингтоні, округ Колумбія, через кілька годин після того, як Трамп був приведений до присяги в якості 47-го президента Сполучених Штатів.

"Вибори приходять і йдуть, деякі з них важливі, деякі ні, але ці дійсно мали значення", - сказав Маск "І я просто хочу подякувати вам за те, що це сталося. Дякую вам". У цей момент Маск поклав праву руку на груди, а потім витягнув її прямо долонею донизу і доторкнувся пальцями - жест, широко відомий як "римське вітання". Прийнятий фашистським рухом сто років тому, він був найбільш відомий коли використовувався Адольфом Гітлером і нацистською партією в Німеччині, і донині асоціюється з фашистськими правими, особливо в Італії.

Після того, як він вперше зробив цей жест, Маск повернувся до членів натовпу, які сиділи позаду нього, і, повернувшись спиною до камери, повторив його.

"Моє серце звертається до вас", - додав Маск.

Журнал Wired пише про хвилю захоплення Ілоном Маском серед неонацистських та ультраправих угруповань. Вони називають його своєрідним «героєм свободи слова» через його відверту присутність у соцмережах і спротив встановленим нормам.

Автори нагадують про неодноразові публічні жести, схожі на нацистські вітання, які були помічені під час інавгурації Дональда Трампа та інших ультраправих заходів. Тепер ці групи все частіше згадують Маска у своєму контенті, використовуючи його образ як виправдання для поширення дискримінаційних ідей: від мови ненависті до теорій змови щодо «переваги білої раси».

Шанувальники з-поміж крайніх правих називають Маска відважною фігурою, яка «не боїться цензури» й відверто кидає виклик ліберальним тенденціям. Вони вважають, що його скандальні заяви і пости у Twitter (нині X) демонструють справжню «відсутність обмежень» у висловлюваннях.

На думку авторів публікації, ультраправі використовують поняття свободи слова як привід для поширення расистських, антисемітських та інших екстремістських ідей. Натомість, відсутність жорсткої модерації може призводити до зростання кількості ненависницьких меседжів і посилювати радикалізацію в мережі.

Експерти застерігають, що поєднання загальної медійної популярності Маска та активної присутності ультраправих у соцмережах дає останнім нагоду легітимізувати свої ідеї й привабити нових прихильників. Подібні процеси можуть надалі поглибити розколи у суспільстві та сприяти зростанню напруженості.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:01
Меру Ірпеня Олександру Маркушину оголосили підозру за незаконний відпочинок закордоном
20:00
Сирість, сніг з дощем: в Україні вдень у п'ятницю 0-11°С
19:10
"Правоохоронці" умисно розвалили справу про розкрадання корисних копалин у Хорольській громаді зі збитками на 244 млн грн
18:04
Юрій Касьянов: Секретна молодіжна зброя
17:05
Железняк: Чекаємо на День "Великого потужного н***я"
16:01
Віктор Кевлюк: Наступна ціль ворога — Костянтинівка
14:01
Прем’єр Іспанії звинувачує техномільярдерів у свідомому підриві демократії за допомогою соцмереж
13:23
Воїна Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, звільнено від кримінальної відповідальності
12:17
Покарання за помилки генералів та офіцерів не повинно руйнувати армію - бригадний генерал Сергій Собко єдиний з генералів, хто заступився за колег
11:02
Посадовиця департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА організувала схему ухилення від мобілізації

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]