"Правоохоронці" умисно розвалили справу про розкрадання корисних копалин у Хорольській громаді зі збитками на 244 млн грн
Полтавська обласна прокуратура намагається «реанімувати» розгляд кримінального провадження, яке за рішенням суду закрили майже рік тому, через не дотримання граничних строків проведення досудового слідства. Закрите провадження стосувалося розслідування чергової схеми обману держави, яку реалізовували посадовці та приватні підприємства. А саме: під виглядом рекультивації земельної ділянки, в Хорольській громаді створили незаконний кар’єр для видобутку корисних копалин. Через це держава зазнала збитку в майже чверть мільярда гривень. Про це відомо з Єдиного держреєстру судових рішень.
Про подробиці цієї справи пише місцеве видання Полтавщина.
У кар’єрі глинистий ґрунт видобувала турецька компанія «Онур». Ймовірно незаконно видобутий ґрунт іноземне підприємство використовувало під час реконструкції дороги М-03 Київ — Харків — Довжанський. Спочатку до розслідування цього злочину, були залучені й регіональне управління Служби безпеки України, і обласна прокуратура, однак у підсумку підозру оголосили лише директору держпідприємства «Державний шовкорадгосп «Хорольський» Віталію Шевчузі, який пізніше «вийшов сухим із води» через закриття кримінального провадження.
Наразі в Полтавському апеляційному суді триває розгляд скарги обласної прокуратури на ухвалу Лубенського міськрайонного суду, який торік у квітні закрив кримінальне провадження. У цьому матеріалі ми розповімо про деталі розслідування злочину, через який держава втратила корисних копалин щонайменше на 244 млн грн.
Розслідувати злочин почали ще у другій половині 2017-го. З того часу матеріали одного кримінального провадження кілька разів виділялися в інші провадження потім їх об’єднували й у слідства був єдиний обвинувачений — директор держпідприємства «Державний шовкорадгосп Хорольській» Віталій Шевчуга, який у 2020 році став депутатом Хорольської міської ради. Його звинувачували в навмисному зловживанні владою або службовим становищем задля одержання неправомірної вигоди.
Досудове слідство встановило, що 3 липня 2017 року в. о. директора Хорольського шовкорадгоспу Віталій Шевчуга уклав договір з харківським ТОВ «Захід-Інвест Груп». Офіційно угода стосувалася земельних робіт з рекультивації та видалення чагарників на ділянці площею 14,75 га, яка розташована між селами Лісянщина, Штомпелівка, Коломійцеве Озеро та Новий Байрак Хорольської громади.
Сам договір був укладений з порушеннями: не було чітко прописаних об’ємів проведення земельних робіт, що надалі призвело до безконтрольного зняття ґрунту. Також на укладання угоди не було спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення держконтролю в агропромисловому комплексі.
Окрім укладання договору, за версією слідства, некомпетентний Віталій Шевчуга окремим листом надав згоду ТОВ «Захід-Інвест Груп» на власний розсуд використовувати надлишковий ґрунт, який може утворитися під час виконання земельних робіт. Завдяки цьому почалися роботи не з відновлення родючості ґрунтів, а навпаки: безконтрольного зняття родючого шару та видобування глинистих ґрунтів, які є корисними копалинами місцевого значення.
Після отримання дозволу Шевчуги на користування залишками ґрунту, ТОВ «Захід-Інвест Груп» повідомили представництву турецької компанії «Онур» про можливість забору ґрунту та глини з території земельної ділянки. Й працівники «Онур» розпочали роботи у селі Штомпелівка, які тривали у 2017 та 2018 роках. Звісно директор Хорольського шовкорадгоспу не перевіряв роботи з «рекультивації» й тим більше не залучав фахівців для перевірки робіт відповідно укладеного договору.
Незаконний кар’єр, у якому турецький «Онур» безконтрольно видобував корисні копалини, має площу 6,1309 га. Підприємство видобувало глинисті ґрунти для будівництва. Загальний об’єм вивезеного ґрунту — 447 тис. 966 м³. На той час «Онур» використовував ґрунт під час робіт з реконструкції автодороги М-03 Київ — Харків — Довжанський. За висновками судових експертиз, через самовільне користування надрами, державі було спричинено шкоду на загальну суму у 243 млн 739 тис. грн.
Незаконний кар’єр — супутникова зйомка впродовж 2013-2019 року
Під час досудового слідства правоохоронці зібрали докази, що директор ДП «Шовкорадгосп «Хорольський» Віталій Шевчуга, зберігає у своєму помешканні та на роботі документи бухгалтерського і податкового обліку та ділове листування щодо представництва «Онур» і більше десятка ТОВок. Документи стосуються легалізації ґрунту та конвертації грошових коштів, здобутих злочинним шляхом. Для вилучення цих документів, у вересні 2021 року слідчі отримували дозвіл на обшуки від Київського районного суду Полтави.
Кримінальне провадження щодо цього злочину розглядали у Київському райсуді Полтави, потім в Хорольському райсуді й врешті 11 квітня минулого року Лубенський міськрайонний суд ухвалив рішення про закриття провадження через не дотримання граничних строків проведення досудового слідства. Таке рішення суд ухвалив на клопотання адвоката обвинуваченого.
Зображення вгорі: незаконний кар’єр суглинку на землі «Державного шовкорадгоспу «Хорольський». Фото: "Полтавщина"
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:01
- Меру Ірпеня Олександру Маркушину оголосили підозру за незаконний відпочинок закордоном
- 20:00
- Сирість, сніг з дощем: в Україні вдень у п'ятницю 0-11°С
- 19:10
- "Правоохоронці" умисно розвалили справу про розкрадання корисних копалин у Хорольській громаді зі збитками на 244 млн грн
- 18:04
- Юрій Касьянов: Секретна молодіжна зброя
- 17:05
- Железняк: Чекаємо на День "Великого потужного н***я"
- 16:01
- Віктор Кевлюк: Наступна ціль ворога — Костянтинівка
- 14:01
- Прем’єр Іспанії звинувачує техномільярдерів у свідомому підриві демократії за допомогою соцмереж
- 13:23
- Воїна Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, звільнено від кримінальної відповідальності
- 12:17
- Покарання за помилки генералів та офіцерів не повинно руйнувати армію - бригадний генерал Сергій Собко єдиний з генералів, хто заступився за колег
- 11:02
- Посадовиця департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА організувала схему ухилення від мобілізації
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.