Морські шмарклі загрожують Чорному морю

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв зробити все можливе, щоб розв'язувати проблему так званих "морських шмарклів" - слизу, що вкрив берег Мармурового моря поблизу Стамбула. 

Політик заявив, що слиз також загрожує екології Чорного моря, повідомляє BBC.

Товстий шар коричневого слизу з фітопланктону загрожує життю морських організмів і заважає рибальству.

Вперше цей феномен зафіксували у Туреччині у 2007 році. Тоді його також спостерігали в Егейському морі біля узбережжя Греції. Однак нині поширення слизу в Мармуровому морі стало наймасштабнішим в історії.

"Я сподіваюся, що ми врятуємо наші моря від цієї напасті зі слизом. Я боюся, що вона пошириться у Чорне море ... це буде величезна проблема. Потрібно негайно діяти", - сказав президент Туреччини.

Він закликав розслідувати причини явища, пов'язавши його зі зливом у море каналізації і температурою води, яка підіймається.

Мармурове море. Автор фото, AFP

Турецький уряд уже відправив групу з 300 людей, які мають дослідити ситуацію. Морський слиз - природне явище, яке відбувається, коли фітопланктон надмірно розростається через високу температуру і забруднення води. За словами експертів, за останні 40 років ця проблема тільки зростала.

Кораблям в Мармуровому морі доводиться проходити через товстий шар слизу, деякі рибальські човни не можуть вийти в море, оскільки слиз забиває їх мотори. Оскільки морська поверхня вкрита слизом, від відсутності кисню масово гине риба і інші представники морського світу.

"Звичайно, це нам заважає, - сказав France Presse прес рибалка Махсум Дага. - Знаєте, що відбувається з молюсками? Вони відкриваються - і через це не можуть закритися, слиз їм заважає. Всі морські равлики тут вже мертві".

Турецькі експерти заявили агенції France Presse, що слиз є не тільки на поверхні моря, але поширюється на глибину від 25 до 30 метрів.

В інтерв'ю ВВС професор Байрам Озтюрк з Турецького центру морських досліджень сказав, що проблема слизу не зникне, якщо влада не вкладе більше коштів у програму очищення каналізаційних зливів зі Стамбула. 

Фото, AFP

"Розростання слизу загрожує морським організмам, в тому числі устрицям, мідіям і морським зіркам. Це справжня катастрофа", - говорить експерт.

За словами турецьких вчених, додаткове навантаження на екологію Мармурового моря також створюють шкідливі викиди, які потрапляють в сусіднє Чорне море з Дунаю.

Джерело: BBC

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]