Новий міністр оборони ФРН: хто такий Борис Пісторіус? Чи дочекається Україна танків Leopard-2

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня Борис Пісторіус

 Про нового міністра оборони ФРН за кордоном знають мало. За словами канцлера Шольца, Пісторіус має "силу і спокій", необхідні для цієї посади. Вже цього тижня новий німецький міністр обговорюватиме допомогу Україні. Очікується, що тепер Пісторусу доведеться ухвалювати рішення про відправлення Києву німецьких танків Leopard-2, до чого Берлін закликали багато союзників.

Соціал-демократа Бориса Пісторіуса (Boris Pistorius) не вважали одним із фаворитів серед претендентів на крісло міністра оборони Німеччини після відставки Крістіне Ламбрехт (Christine Lambrecht). Поліція, внутрішня безпека, кіберзлочинність, міграція та спорт - це те, чим з 2013 року Пісторіус жив і займався на посаді міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії. Але 62-річний юрист не тільки має багаторічний досвід керівництва міністерством, але й відповідає ще одному критерієві, який, безсумнівно, затребуваний у міністерстві оборони: Бориса Пісторіуса вважають наполегливим і виконавчим, повідомляє у виданні Deutsche Welle.

Пісторіус сказав, що він добре усвідомлює відповідальність і велику важливість завдання. "Міністерство оборони - серйозний виклик навіть у мирні часи, а у час, коли Німеччина залучена у війну, опосередковано, то особливо. Я тим більше вдячний за те, що мені довіряють, і з першого дня присвячу себе цьому завданню на 150 відсотків".

На звикання часу обмаль

Для вирішення проблем у Бундесвері необхідно буде терміново докласти серйозних зусиль. Після вторгнення Росії в Україну канцлер пообіцяв армії 100 мільярдів євро зі спеціального фонду. Ці кошти мають піти на модернізацію Бундесверу, який скаржиться на застаріле обладнання, нестачу боєприпасів і величезний кадровий голод. Уповноважена Бундестагу у справах збройних сил Ева Геґль (Eva Högl) нещодавно змалювала жахливу картину загального стану Бундесверу і заявила, що для підготовки армії до майбутніх викликів знадобиться 300 мільярдів євро.

"Пісторіус є надзвичайно досвідченим політиком, який має досвід управління, роками займається політикою безпеки і завдяки своїй компетентності, наполегливості та великому серцю є правильною людиною для того, щоби повести Бундесвер (проголошеним канцлером ФРН Шольцем. - Ред.) курсом "зміни епох", - прокоментував призначення речник німецького уряду.

Згодом висловився і сам канцлер Олаф Шольц (Olaf Scholz). "Він не тільки друг і хороший політик, але також той, хто має великий досвід у сфері політики безпеки, хто на своїй попередній посаді дуже відкрито і тісно працював з Бундесвером і хто також має у цю "зміну епох" необхідні для такого серйозного завдання силу і спокій. Я переконаний, що це той, хто може працювати з армією, і той, хто дуже сподобається військовим".

Присяга у четвер, в п'ятницю зустріч у "форматі Рамштайн"

Вибір Шольца пав на Пісторіуса ще й тому, що він здатний швидко увійти у стан справ. Присягу в Бундестазі він складе у четвер, 19 січня. Відразу після цього - важлива зустріч з міністром оборони США Ллойдом Остіном. У п'ятницю, 20 січня, міністри оборони НАТО на американській авіабазі у німецькому Рамштайні обговорять подальшу військову допомогу Україні.

З професійної точки зору, оборонне відомство для Бориса Пісторіуса є новою сферою. Крім строкової служби в Бундесвері в 1980-1981 роках, у військовій справі досвіду він не має. Натомість має досвід роботи з поліцією. У Нижній Саксонії він помітно перебудував всю безпекову структуру. Зроблено це було шляхом залучення великої кількості молодих офіцерів і просуванням ідеї, що поліція працює на благо громадян. Пісторіус вважає поліцію важливою опорою демократії, відкритою для діалогу зі суспільством. Було розпочато і проєкт з посилення протидії екстремістським тенденціям, який він взяв під особистий контроль.

"Бундесвер має адаптуватися до нової ситуації, яка виникла із загарбницькою війною Росії в Україні", - сказав Пісторіус і додав, що для нього "важливо дуже тісно співпрацювати з військовими, залучати їх. Вони можуть покластися на мене. Я хочу зробити Бундесвер сильним на прийдешні часи".

Політичні амбіції федерального рівня

Давно подейкують, що Пісторіус має і федеральні політичні амбіції. У Нижній Саксонії Пісторіуса вважають політиком, який завжди мислить нестандартно і чий погляд не обмежується ввіреною йому федеральною землею. "Повені в долині Ар, загарбницька війна Путіна проти України, яка порушує міжнародне право та має наслідки для внутрішньої безпеки Німеччини та Нижньої Саксонії, - це лише дві події, важливість яких важко переоцінити", - сказав він нещодавно.

Призначенням Пісторіуса Шольц відмовляється від взятого курсу на цілковиту гендерну рівність у кабміні. Виходить, чоловіки тепер будуть у більшості.

Пісторіус - не схожий на Шольца, він має зовсім інший тип характеру. За словом він у кишеню не полізе і говорить завжди прямо. Його професійна кар'єра почалася з навчання зовнішньоторговельній комерції, але згодом він вивчав право в Оснабрюку та Мюнстері. Народився Пісторіус в Оснабрюку, він вдівець і має двох дітей. У жовтні 2016 року стало відомо про його стосунки з Доріс Шредер-Кепф (Doris Schröder-Köpf) - четвертою дружиною колишнього канцлера Ґергарда Шредера (Gerhard Schröder). Згодом пара розійшлася.

Пісторіус у ролі Лашета

Правда схожі? Лашет (л) та Пісторіус (п)Фото: Maja Hitij/Getty Images/Matthias Balk/dpa/picture-alliance

Правда схожі? Лашет (л) та Пісторіус (п)Фото: Maja Hitij/Getty Images/Matthias Balk/dpa/picture-alliance

Новий міністр оборони Німеччини - не без почуття гумору. Зокрема відома така історія: перед парламентськими виборами 2021 року у фойє Бундесрату (представництво 16 федеральних земель. - Ред.) до Пісторіуса підійшов репортер і попросив його про інтерв'ю у прямому ефірі.

Однак репортер сплутав Пісторіуса з християнським демократом Арміном Лашетом (Armin Laschet), який якраз змагався за посаду федерального канцлера. Зовні вони доволі схожі. Пісторіус і оком не зморгнув і лише перед початком інтерв'ю розкрив розіграш. Кажуть, репортера теж розсмішив цей курйоз.

Крістіна Ламбрехт, яка обіймала посаду міністра оборони Німеччини з грудня 2021 року, подала у відставку у понеділок. Свій крок вона пояснила неможливістю ухвалювати виважені рішення під тиском, який чиниться на Німеччину у питаннях допомоги Україні, зазначає BBC.

Ламбрехт справді вже кілька місяців активно критикують за нерішучу позицію в українському питанні та загальні помилки у керівництві збройними силами.

Зокрема, багато хто висловлював невдоволення після того, як вона в січні 2022 року, незадовго до початку російського вторгнення, заявила, що відправка Києву п'яти тисяч касок стане "чітким сигналом" підтримки Берліна.

У цей момент інші західні союзники України, зокрема Велика Британія та США, вже постачали Україні летальну зброю, зокрема протитанкові ракетні системи. Крім того, у своєму першому інтерв'ю після призначення міністром оборони вона зізналася, що не знає системи військових звань.

Проте останньою краплею стало новорічне відео, яке Ламбрехт розмістила у своїх соціальних мережах. У ньому вона стоїть на тлі феєрверків у Берліні і каже, що війна для неї була пов'язана "з багатьма особливими враженнями" та "безліччю зустрічей з дуже цікавими, особливими людьми". Багато хто вважає, що такий тон щодо війни в Україні явно недоречний.

Преса також пригадала Ламбрехт її нездатність покращити оснащення збройних сил Німеччини, яке останніми роками викликає чимало критики як у самій країні, так і у союзників по НАТО.

Крім того, останніми днями тиск на Ламбрехт посилився, оскільки західні союзники чекають від Берліна схвалення постачання Києву німецьких танків Leopard-2. Декілька європейських країн, серед них Польща та Фінляндія, висловили готовність надати Україні ці танки, проте до теперішнього моменту Берлін відмовлявся дати на це дозвіл. Канада теж не виключає, що може приєднатися до "танкового союзу", але без схвалення німецької влади поки що такий крок не розглядає.

У минулому канцлер Німеччини Олаф Шольц говорив, що його уряд не хоче надавати Україні важку техніку наодинці, і це рішення має бути ухвалене спільно зі Сполученими Штатами. Однак на початку цього року Велика Британія оголосила про постачання ЗСУ своїх основних бойових танків Challanger-2 - і при цьому відкрито закликала Німеччину наслідувати її приклад, з аналогічним закликом виступила і влада США.

До цього Берлін вже відправляв Україні самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000 та системи ППО, а в січні оприлюднив плани поставити БМП Marder (одночасно бронетранспортери Україні також вирішили надати США та Франція).

«Аргумент»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]