Полярне сяйво в небі над Україною

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Потужна геомагнітна буря G4 (Kp8, до 9)  призвела до яскравих полярних сяйв! Спостерігалосьвоно в ніч з 10 на 11 травня 2024 р.

Як пояснює Володимир Кажанов, астроном з Харкова, полярне сяйво це результат викиду корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня. Частинки сонячного вітру взаємодіють з магнітним полем Землі і верхніми шарами атмосфери й ми бачимо це в небі.

В цю ніч для багатьох стало сюрпризом - побачити це явище природи в небі над своїм містом, своєю країною.

Дивитись треба в північну сторону неба, зазначає астроном. Якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій. Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400...1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвіченого неба чи темного як смола.

Солнце готує іспити нашій технократичній цивілізації, пише Володимир Кажанов, й цитує:

"... За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), сонячний максимум поточного сонячного циклу відбудеться в період з січня по жовтень 2024 року.
Беккер навів подію Керрінгтона 1859 року і сонячні бурі на Хелловін в 2003 році як приклади того, як сонячна активність вплинула на технології. Професор докладно розповів про подію Керрінгтона , зазначивши, що це було CME, яке «повністю знищило телеграфну систему», яка була «їхнім Інтернетом того часу (1859 року)».

За словами Беккера, під час події «іскри полетіли» з телеграфних ліній і, за чутками, деякі оператори постраждали від удару струмом. За словами Беккера, телеграфну систему також було відключено на кілька тижнів.

«І, звичайно, телеграфна система дуже надійна в порівнянні з сучасним Інтернетом з усіма нашими маленькими кабелями, волокнами та рештою. Таким чином, подія, подібна до тієї, яка відбувається зараз, — це те, з чим Інтернет не здатний впоратися… так що ми говоримо не лише про електромережі, а й про величезні економічні наслідки, особливо через глобальну провідну економіку зараз», — сказав Беккер, додавши, що в результаті одна тільки економіка США може втрачати від 10 до 20 мільярдів доларів на день.

За словами Беккера, за допомогою системи раннього попередження можуть бути вжиті заходи щодо пом'якшення наслідків, наприклад, відключення інфраструктури. У довгостроковій перспективі, за його словами, може знадобитися «зміцнення» інфраструктури.

У березні НАСА оголосило про допомогу міжнародній групі дослідників з Frontier Development Lab. За даними космічного агентства, команда розробила комп'ютерну модель, яка поєднує в собі модель штучного інтелекту з супутниковими даними НАСА, щоб передбачати сонячні бурі, що насуваються, за 30 хвилин.
НАСА нагадало про минулі сонячні бурі, наприклад, одну з них у 1989 році, яка призвела до 12-годинного відключення електроенергії в Квебеку, Канада, і торкнулася школи та підприємства.

Якщо це відбудеться сьогодні, НАСА зазначило: «Це матиме ще серйозніші наслідки, такі як широкомасштабні збої в електропостачанні, постійні відключення електроенергії та перебої у глобальному зв'язку. Такий технологічний хаос може завдати шкоди економіці та поставити під загрозу безпеку та засоби для існування людей у всьому світі».

«Крім того, ризик геомагнітних бур та їх руйнівних наслідків для нашого суспільства нині зростає у міру того, як ми наближаємось до наступного «сонячного максимуму»», — заявило НАСА. ..."

Фото: tango_alpha_556

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]