Про токсичну небезпеку залишків крилатих російських ракет
Тиждень тому ракетного удару зазнав Чортків. Епізод цікавий тим, що вивів у публічну площину питання небезпеки російських ракет вже на землі.
А саме - російські ракети токсичні. Як в прямому, так і в переносному значенні. Як заявив керівник Нацполіції Тернопільської області, були зафіксовані випадки отруєння у правохоронців, які працювали на місці влучання ракет. Лінк на новину в коментарях.
Тему токсичної небезпеки ворожого ракетного залізячча я підняв ще 23го березня, коли пан Віталій Кім опублікував фото решток відносно цілої крилатої ракети типу Х-101. Лінк на пост в коментарях.
Всі ворожі крилаті ракети типу Х-555, Х-101, сімейства 3М14/3М54 Калібр та крилаті ракети 9М728/9М729 для комплексу Іскандеру-К оснащені малоресурсними реактивними двигунами, які працюють на дециліні Т-10. Сама крилата ракета, фактично, це великий бак з паливом.
Це спеціальне паливо, яке токсичне для вдихання, фатальне при ковтанні та подразнює шкіру. Можна сперечатися, що децилін не такий вже і токсичний, але результат на табло - факти отруєння від контакту з рештками ракет на землі зареєстровані.
З травня 2022 російські війська розгорнули широке використання крилатих ракет типу Х-22. Крім того, що це явний анахронізм, це великий бак з агресивними та високотоксичними компонентами ракетного палива. Лінк про це в коментарях.
Рідкопаливний ракетний двигун Р201-300 крилатої ракети Х-22НА працює за двокомпонентною схемою: як паливо використовується суміш амінів ТГ-02, у якості окиснювача використовується розчин АК-27И на базі азотної кислоти.
Під час заправки цієї ракети недарма використовують ізолюючі протигази та ОЗК! Жодних причин ігнорувати правила техніки безпеки при роботі з рештками ворожих ракет - немає!
Бачите залишки ворожих ракет на землі?
- Не чіпайте їх, не розтягуйте на сувеніри, не обіймайте заради фото "на пам'ять"! Вам того не треба, на собі з'ясовувати, чим саме була заправлена ворожа ракета та як багато залишків палива в пошматованих конструкціях ракети.
- Не гуртуйтесь навколо "подивитися". Крім очевидної вибухової небезпеки, небезпека від компонентів ракетного палива нікуди не зникає.
- Викликайте спеціально навчених людей з ДСНС, які мають знати про небезпеки ворожих ракет. Тим паче, що Х-22 у нас не так давно використовувались та й з дециліном ми теж знайомі не тільки лише теоретично.
ДСНС України вважаю, цілком "на часі" певні публічні інфографіка та попередження про потенційну токсичність залишків ворожих ракет. Вже скоро буде 3000 ракет, випущених ворогом по території України, велика частина з яких небезпечна не лише вибухом.
П.С.: Ілюстративне фото залишків ракети на землі. Конкретно ця Х-101 збита/впала під Миколаєвом, принесши з собою більше тонни дециліну Т-10.
—
Stanislav Mankov, опубліковано на сторінці автора у Фейсбук
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:00
- Ворог окупував селище Ясна Поляна на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні дощитиме, в Карпатах йтиме мокрий сніг
- 18:05
- Реформа БЕБ: що це має дати Україні
- 16:07
- Геннадій Друзенко: Як неядерне мислення вбиває Україну
- 15:32
- Звільнили головного інспектора Міноборони. Схоже, за правду
- 14:59
- Юлія Григорович ("Куба"): До мене поставилися як до скота
- 12:04
- Бутусов: Система управління в ЗСУ будується на брехні
- 11:40
- Ще один інвалід: генерал Содоль звільнився із ЗСУ через ВЛК
- 10:04
- "Реформа" Рахункової палати: законодавчо закріплене захоплення інституції
- 08:00
- Ворог звужує кільце навколо міста Курахове
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.