Путін програв війну з українськими трансформаторами. Україна знову продаватиме електроенергію в Європу

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Україна відновлює експорт електроенергії до країн Європи, який припинили в жовтні минулого року через ракетні удари Росії по українській енергетичній системі. Документи, що дозволяють відновити експорт, підписав міністр енергетики України Герман Галущенко, передає BBC.

"Українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів, із запасом потужності. Цього результату ми досягли завдяки титанічній роботі енергетиків, наших міжнародних партнерів, які допомагали у відновленні системи. Найскладнішу зиму пройдено", - заявив міністр.

Зважаючи на профіцит в українській енергетичній системі, відновлення експорту, на його думку, "дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс", щоб відбудувати знищену та пошкоджену інфраструктуру.

Він підкреслив, що пріоритет - забезпечення українських споживачів, тож Україна продаватиме лише надлишки.

У міністерстві нагадали, що відколи Україна приєдналася до європейської енергетичної системи, вона експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС. З червня до жовтня 2022 року на захід продали 2,6 млрд кіловат/годин.

Тоді Україна заробила на цьому майже 5 млрд грн.

Читайте також: Ракетні удари російських загарбників мають на меті українські трансформатори. Чи можна їх сховати?

Провал планів Кремля

З вересня Росія вела системну кампанію зі знищення української енергетичної системи. Вона регулярно завдавала масованих ракетних ударів по інфраструктурі по всій території України. У жовтні Україні довелося припинити експорт електроенергії в Європу, восени перебої з електропостачанням для українського населення стали регулярними, а в листопаді Україна пережила перший в історії блекаут.

Як стверджували експерти, розрахунок росіян полягав в тому, що взимку через нестерпні умови життя українське суспільство погодиться піти на поступки заради завершення війни. У відповідь Захід погодився надати Україні потужні системи ППО та надавав комплектуючі для відновлення енергосистеми України.

У квітні, як стверджує британська розвідка у своєму останньому зведенні, можна стверджувати, що цей план Росії провалився. "Російська кампанія, мета якої була завдати серйозної шкоди об'єднаній енергосистемі України взимку 2022-23 років, найімовірніше, провалилася", - вважають аналітики.

Читайте також: Українська відповідь на ракетні удари російських загарбників по об’єктам критичної інфраструктури

З початком весни Росія все рідше завдає ударів та, як виглядає, вони мають набагато менший вплив на енергосистему, ніж раніше. На початку квітня український Forbes підрахував, що для свого ракетного терору Росія випустила по Україні майже 5 тис. ракет загальною вартістю 16 млрд доларів.

Для порівняння, для бомбардування Іраку в 2003 році США використали ракет приблизно на $1 млрд та приблизно стільки в 1991 році під час проведення операції "Буря в пустелі". На боротьбу проти "Ісламської держави" в Сирії та Іраку США витрачали близько $10 млн на день для ракетних та авіаційних ударів. Це в чотири рази менше, ніж середні витрати РФ, йдеться в підрахунках видання.

"Таким чином, обстріли України стали однією з найдорожчих ракетних кампаній в сучасній історії. Але на відміну від операцій США та союзників вони не дали відчутної переваги для РФ на полі бою та не стали ефективними для руйнування економіки України", - пише Forbes.

Джерело: BBC


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]