Ракетою "Нептун" уразили ВДК "Костянтин Ольшанський" який рашисти захопили в Криму у 2014 році

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Українські військові заявили про атаку ракетою "Нептун" великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський", який росіяни захопили у 2014 році під час анексії Криму. Його планували використовувати для ударів по Україні.

Як повідомляє BBC, про це заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу FREEДOM.

"Тут детективна історія розгорнулася навколо великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський". Цей корабель мав використовуватись проти України, на жаль. Тому було ухвалене рішення про ураження цієї одиниці нашим "Нептуном". Ураження було нанесене точно", - розповів він.

Плетенчук додав, що зараз уточнюється ступінь пошкоджень корабля, однак "тепер він точно не є боєздатним".

Речник ВМСУ нагадав, що "Костянтин Ольшанський" - це український великий десантний корабель, який росіяни захопили в України 2014 року під час анексії Криму.

Судно, за його словами, дев’ять років стояло у бухті Севастополя, росіяни почали розбирати його на запчастини та грабували.

"А на 10 рік війни вони зрозуміли, що закінчуються у них великі десантні кораблі цього проєкту, № 775, і було ухвалене рішення його відновити. Протягом року його докували, провели відновлювальні роботи", - розповів Плетенчук

Але, за його словами, метою цих робіт було "зробити фальсифікацію" для того, щоб відрапортувати московському керівництву про те, як вони відновили один з десантних кораблів.

Він додав, що ступінь пошкоджень ураженого корабля уточнюється, однак тепер він точно не є боєздатним.

Плетенчук зазначив, що уражені напередодні російські великі десантні кораблі "Азов" та "Ямал" також не зможуть виконувати бойові завдання найближчим часом, як і судно "Іван Хурс".

Напередодні, 23 березня, українські військові заявили, що уразили ще два великі десантні кораблі РФ. Зокрема, "Ямал" та "Азов".

Також був уражений центр зв'язку російських окупаційних військ та кілька об'єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі.

Пізніше стало відомо, що під час цього удару міг бути пошкоджений ще один російський корабель - "Іван Хурс".

Речник Дмитро Плетенчук зазначив, що пошкодження "Ямала" й "Азова" стане новою суттєвою втратою для росіян. Оскільки в них може залишитися лише три ВДК із 13, які були до 24 лютого 2022 року.

Його слова підтверджують аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Вони нагадують, що "Ямал" і "Азов" належать до класу Ropuсha (проєкт 775, раніше Україна уразила вже чотири таких ВДК — "Цезарь Куников", "Новочеркасск", "Минск", "Оленегорский горняк" — Ред.)

ISW також нагадує про свою попередню оцінку: українські удари по активах ЧФ РФ призвели до того, що Росія відвела деякі кораблі від своєї основної бази в Севастополі, а Україні вдалося перешкодити здатності РФ діяти в західній частині Чорного моря.

Експерти Інституту також нагадують нещодавню оцінку українських офіційних осіб про те, що інші бази ЧФ РФ структурно поступаються базі в Севастополі, а тому росіянам все ще доводиться виконувати деякі завдання (такі як перезавантаження ракетних систем "Калібр" на кораблі та підводні човни) у Севастополі, оскільки іншим базам бракує можливостей для роботи з такими ракетами.

Нові удари України по кораблях ЧФ, незалежно від ступеня завданої шкоди, ймовірно, продовжуватимуть стримувати російські сили від передислокації кораблів до Севастополя та в західну частину Чорного моря, а також ускладнюватимуть здатність Чорноморського флоту максимізувати свої бойові можливості у війні проти України.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]