Рашисти знищили Каховську ГЕС: контакти волонтерів та організацій, що евакуюють населення і тварин з небезбечних зон

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото Евгена Малолєтки / AP

 Вранці 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС. Рівень води в селах та містах швидко підвищується, а загроза підтоплення є у 80 населених пунктів. Українська влада спільно з волонтерами проводить евакуацію населення. 

В Центрі прав людини ZMINA зібрали дані волонтерів.  

Підтоплення на Херсонщині. Фото: телеграм-канал “Украина сейчас”

Евакуацію на Херсонщині оголосили, зокрема, у Миколаївці, Ольгівці, Льові, Тягинці, Іванівці, Токарівці, Понятівці, Придніпровському, Садовому та частково в Херсоні. В обласному центрі вже відомо про підтоплення мікрорайонів Гідропарк, Нафтогавань та Корабел.

З населених пунктів області людей евакуюють автобусами до Херсона, далі до Миколаєва і звідти до Хмельницького, Одеси, Кропивницького, Києва й інших міст, повідомляли в Мінреінтеграції. 

Мешканців закликають зібрати найнеобхідніші речі та очікувати на автобуси. Можна звернутись і до громадських організацій та волонтерів: 

  • “Восток SOS” щоденно проводить безкоштовну евакуацію для всіх бажаючих. Фонд пропонує евакуацію маломобільніх груп населення, сім’ям з дітьми, літнім людям, людям з інвалідністю. Можлива адресна евакуація. Контакти гарячої лінії – 0800 332 614 або у мессенджерах: +38 099 710 48 72 (вайбер); +38 096 108 60 48 (телеграм).
  • Save Ukraine: волонтери евакуюють цивільних та тварин з підконтрольної Україні території та окупації. Контакти: 093 69 69 788.
  • Fight for right: займається евакуацією людей з інвалідністю. Контакти: 0 800 30 66 33.
  • CaritasUkraine: займається евакуацією цивільного населення. Контакти: 067 374 91 90.
  • Проєкт Ukrainer і його засновник журналіст, блогер та громадський активіст Богдан Логвиненко: команда проєкту вирушила на Херсонщину з гуманітарною допомогою і вісьмома автівками волонтерів для евакуації цивільного населення.
  • Helping to leave: евакуює цивільних. Контакти: (093) 177 64 58.
  • Евакуацією з острова Корабел займається волонтер Микита Юрійович.
  • Евакуацією з прифронтових населених пунктів, зокрема й частин затопленої Херсонщини, займається волонтер Євген Ігорьович.
  • Херсонський хаб на базі благодійної організації “Херсон Нескорений”: допомагає цивільним з евакуацією та розміщенням. Контакти в месенджерах: 0 (95) 214 76 05, або 0 (99) 973 11 76, або 0 (95) 346 29 49.
  • Громадська благодійна організація “Жива” допомагає з тимчасовим прихистком і розселенням. Писати на сторінку в інстаграмі.
  • UAnimals: евакуює тварин, займається перетримуванням та надає фінансову допомогу. Телефон: 068 810 48 76. Можна писати на сторінки організації у фейсбуку та інстаграмі.
  • Благодійний фонд Rescue Now – займається евакуацією цивільного населення з деокупованих територій Харківської області та неокупованих міст Донбасу. Волонтери оголосили термінову допомогу жителям Херсонської області. Везуть гуманітарну допомогу: гігієнічні набори, сухпайки, ковдри, питну воду та пластикові пляшки для води. Також в разі необхідності волонтери фонду можуть допомогти з евакуацією. 
  • Громадська організація “Nova Ukraine” спільно з іншими зооволонтерськими організаціями вивозять тварин.
  • Благодійний проєкт “Українські вогнеборці” збирає додаткові мотопомпи для ДСНС Херсона.
  • Громадська організація ІРЦ “Правовий простір” збирає на мотопомпи та спеціальне спорядження (надувні човни, двигуни, спецодяг). Усе придбане буде передане до ДСНС Херсонської області. 

Що брати із собою під час евакуації:

  • всі документи та їхні копії, коштовні речі та цінні папери;
  • кредитні картки та невелику кількість готівки;
  • дублікати ключів від будинку та авто;
  • одяг на декілька днів, засоби гігієни та речі першої потреби. 

Якщо ви маєте тварин і плануєте евакуюватися без них, будь ласка, відв’яжіть і випустіть усіх домашніх улюбленців, щоб у них був шанс на порятунок.

Якщо ви в зоні затоплення і не можете виїхати самостійно, чекайте на евакуацію:

  • зберіть речі та підійміться якнайвище в будинку (верхні поверхи / горище);
  • сигналізуйте про місце свого перебування: звукові сигнали, яскраві речі, написи;
  • стежте за всіма вказівками оперативних служб та дотримуйтесь їх;
  • зберігайте спокій та взаємоповагу, не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти).

ДСНС України також  публікує корисні контакти для жителів Херсонщини.

ДСНС України також  публікує корисні контакти для жителів Херсонщини.

Нагадаємо, що російські військові обстріляли Херсон на тлі евакуації мешканців після підриву Каховської ГЕС.

Людмила Тягнирядно,  опубліковано у виданні  ZMINA 


В тему:   


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
14:50
Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]