США схвалили передачу Україні винищувачів F-16 Данією та Нідерландами

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня: винищувачі F-16

США схвалили відправку винищувачів F-16 на Україну з Данії та Нідерландів, повідомило агентство Reuters з посиланням на неназваного чиновника в адміністрації США та листи держсекретаря Ентоні Блінкена своїм колегам у європейських країнах. Глава Держдепартаменту пише в них про «повну підтримку Сполучених Штатів як передачу Україні винищувачів F-16, так і навчання українських пілотів кваліфікованим інструкторам». 

Винищувачі F-16 допоможуть ЗСУ протистояти перевазі Росії в повітрі. Данія та Нідерланди нещодавно запросили офіційні гарантії США на схвалення передачі військових літаків Україні. Держсекретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм датським та голландським колегам, запевнивши їх, що запити будуть схвалені, розповів агентству неназваний чиновник у Вашингтоні.

Агентство ознайомилося із копією листа. У ньому виражається підтримка передачі військових літаків. Схвалення запитів Нідерландів та Данії допоможе Україні «повною мірою скористатися своїми новими можливостями, як тільки перший набір пілотів завершить свою підготовку», йдеться у листі Блінкена. 

У серпні коаліція з 11 країн мала розпочати підготовку українських пілотів до польотів на винищувачах F-16 у Данії. В.о. міністра оборони Данії Троельс Поульсен у липні говорив, що країна сподівається побачити результати навчання на початку 2024 року. Члени НАТО Данія та Нідерланди очолюють міжнародні зусилля з підготовки пілотів та допоміжного персоналу, а також технічного обслуговування F-16, які будуть передані Україні.

Президент США Джо Байден схвалив програми навчання українських пілотів для F-16 у травні. На додаток до навчання у Данії навчальний центр має бути створений у Румунії. Київ не зможе експлуатувати побудовані в США винищувачі F-16 цієї осені та взимку, заявив представник ВПС України Юрій Ігнат у телеефірі 16 серпня. Літаки F-16 мали допомогли б Україні в її поточному контрнаступі і  змінять правила гри, коли вони зрештою прибудуть, заявляють приватно чиновники у Вашингтоні. 

Країни Заходу розпочали обговорення ідеї передачі Києву сучасних винищувачів, ініціаторами якої виступають Україна та балтійські країни, одразу після рішення про постачання сучасних танків, повідомляло  Politico  наприкінці січня.  

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:58
Грузія демократична не здається: сьогодні 83-й день протестів
20:45
В Києві відбулася панахида на честь Героїв Небесної Сотні
20:40
ЄС готує зброю Україні на суму до €10 мільярдів – ЗМІ
20:35
Генштаб змінив трьох комбригів на Курахівському напрямку
20:13
Франція скликає уже другий саміт щодо безпеки Європи
20:09
Держдума рф ратифікувала "оборонний" договір із Білорусією, який втягує її у війну з Україною
20:00
У середу трохи сніжитиме на заході та півночі України
19:06
Не кращі за комуністів: "завдяки" малокультурній владі майже втрачена пам'ятка архітектури національного значення - Церква Різдва на Полтавщині
19:00
Там, де при владі відповідальні люди, а не брехлива, аморальна гопота: Фінляндія та Швеція скликали термінові наради парламентів щодо України
18:54
Жодна країна світу не допомагала Україні на початку повномасштабного вторгнення РФ, - про це заявив Зеленський, який брехав про неможливість вже очевидного нападу РФ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]