Відповідь на питання «чому херсонці не хочуть жити в паРаші»

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Однією з важливих знахідок археологів у Херсонській області на городищі Тягинь був середньовічний керамічний водогін. Може, це не так красиво, як посуд чи зброя, але саме наявність водогону свідчить про рівень розвитку цивілізації на Півдні українських земель у 14-15 століттях... 

...

ІСТОРІЯ ПЕРША

Один знайомий з Херсона (назвемо його Микола) має дачу у Садово. Зараз там орки, але ж весна! І Микола вирішив свою дачу таки провідати. Приїжджає і з порога бачить, що у будинку орки вже побували. Перше – стягли з ліжок хороші матраци моделі «літо-зима», розпиляли їх навпіл і покидали на підлогу. І спали на порізаних матрацах на підлозі.

Друге… От про друге навіть у голові не вкладається. У Миколи на дачі є льох, там як у всіх дачників зберігаються закатки. Вхід до льоху у будинку, у вітальні, зверху закривається дерев’яною кришкою. Відкрив, дістав закатку, закрив –  і дуже зручно. А ще у Миколі у будинку нормальна ванна кімната з туалетом і душовою кабіною. Так от: замість того, щоб ходити в кахельний туалет, орки заморочилися довбати дірку у кришці льоху. Дошки товсті, щоб продовбати треба мати серйозну мотивацію… чи ще щось. Продовбали дірку і туди ходили в туалет. Прямо в льох у вітальні. 

Микола настільки був вражений, що взяв документи на дачу і пішов шукати командира орків. І знайшов. І розказав все, що вони накоїли в його будинку. Головний орк знизав плечима і сказав, що то «по законам воєнного врємєні». Микола плюнув і вирішив в цьому році закрити дачний сезон. Але залишилось питання: ну припустимо «воєнноє врємя», але навіщо у льох срати???

 ...

ІСТОРІЯ ДРУГА

Інший знайомий з Херсона (назвемо його Богдан) поїхав на заробітки до раши. Було це років десять тому. Щось там будував, платили непогано. А потім познайомився з дівчиною, одружився, і вирішили вони купити будинок в селі, де живуть її батьки – десь під Тулою. Купити дім виявилося легко, бо село убоге. Воду всі беруть з колонок на вулиці. Туалети у всіх на дворі. А Богдан вирішив провести собі водопровід і каналізацію в дім. Прийшов брати дозвіл, а на нього дивляться як на божевільного: «Ти ж за ето платіть будєшь!» – Ну та, звісно буду. – Так зачєм тєбє ето? Вода бєсплатная на уліце, туалет бєсплатний во дворє.

Але Богдан таки всі дозволи оформив і туалет з ванною у будинку зробив. В принципі, далі він міг би не працювати – якщо б продавав квитки у свій туалет всім, хто ходив на це диво дивитися. А ходило все село і ще й сусідні села…

...

P.S. 

Однією з важливих знахідок археологів у Херсонській області на городищі Тягинь був середньовічний керамічний водогін. Може, це не так красиво, як посуд чи зброя, але саме наявність водогону свідчить про рівень розвитку цивілізації на Півдні українських земель у 14-15 століттях – тоді, коли, за версією російської пропаганди, тут були лише «дикі степи». Ну і відповідь на питання «чому херсонці не хочуть жити в раші» стає дуже очевидною.

Записано, опубліковано і проілюстровано: Майстерня артивізму / Artivism Manufactory

Херсон 15.04.2022


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]