Військовий експерт Бен Годжес та Мік Раян аналізують ситуацію на фронті: “Прорив у стилі їхніх дідів росіянам нині недоступний”
Колишні військові високопосадовці Бен Годжес (США) та Мік Раян (Австралія) поділились своїм баченням ситуації на війні Росії проти України.
Як зазначає "Голос Америки", обидва аналітики закликають не припиняти підтримку України, аналізують складнощі, з якими стикаються як Росія, так і Україна і пропонують поради, включаючи, наприклад, зміну підходів до стратегічних ударних операцій, щоб зменшити перевагу Росії у здатності синхронізувати одразу кілька напрямків просування.
Військовий експерт та колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес у свіжому інтерв’ю подкасту In the Bunker with Darth Putin KGB спростовує коментарі про те, що “Україна не може перемогти, росіяни на марші”.
“Справа в тому, що ні, вони ледве рухаються”, – сказав Годжес про просування російських сил.
Годжес нагадав, що Росія “має проблеми з живою силою” через суттєві втрати на полі бою, а також намагається залученням понад 10 тисяч північнокорейців уникнути похоронних процесій власних солдатів на вулицях Москви та Петербурга.
Годжес зізнався, що вважав, ніби втрати змусять Росію зупинитися, як колись значно менша кількість полеглих спонукала вивести війська з Афганістану та був здивований, що російська влада готова змиритися з такою кількістю вбитих і поранених власних солдатів.
Бен Годжес також заявив, що не бачить можливості для російського прориву “у стилі їхніх дідів” за часів Другої світової війни, оскільки ті не мають потужних тренованих формувань та їх відповідним повітряним прикриттям, що допомогло б прорвати українську оборону, та піти на 30- 40-60 кілометрів у тил українських захисників “так, як робили б їхні діди проти німецького Вермахту” у 1943-45 роках.
Годжес наголосив – ціною сотень тисяч жертв Росія здобуває території на самому сході України. І коли йдеться про захоплені 3600 квадратних кілометрів, додав Годжес, це означає лише “територію 60х60 кілометрів чи 30х30 миль” за тривалий час, натомість Росія на це кладе тисячі життів.
Генерал каже – Росія не має потужностей, щоб перемогти українські сили, а її єдина надія полягає у тому, що Захід здасться:
“Вони сподіваються лише на те, що Захід відмовиться від підтримки України, що США, Велика Британія та інші просто скажуть “досить, Україно, вам доведеться прийняти якийсь результат переговорів, і давайте покінчимо з цим”. Саме на це розраховує Путін”.
Він також заявив, що слід віддати належне Генштабу ЗСУ:
“Ми ніколи точно не знали, які їхні цілі, і ми не маємо права це знати, тому можемо лише здогадуватися про те, якими є їхні цілі для цієї [Курської, – ред.] конкретної операції”.
В Курській операції, за його словами, територія не є ключовою метою, а ефект, який створює сам факт захоплення російських населених пунктів українською стороною.
Мік Раян, генерал-майор австралійської армії у відставці натомість звертає увагу на суттєвий брак піхоти в Україні, виснаження бригад, проблеми з якістю боєприпасів та “нереалістичні повідомлення” про ситуацію з фронту. “Жодна з цих проблем не є новою… Їхнє поєднання викликає тривогу”, – зауважив Раян.
Він також висловив занепокоєння тим, що Росія зберігає сили та можливості командування і управління бригадами “для синхронізації принаймні шести напрямків просування на сході”.
А українські атаки не можуть достатнім чином вплинути на російські штаби, логістику та резерви, вважає Раян, тому припускає, що варто змінити підходити до стратегічних ударних операцій.
Синхронізація українських бригад, їх підкріплення та ротація, а також визначення пріоритетів видаються генералу “неоптимальними”.
Тому Раян стосовно ситуації на вищих рівнях управління в Україні вважає за необхідне посилити увагу до комунікації та управління між бригадами та вищим керівництвом.
Генерал каже, що здійснення вищого тактичного та оперативного командування і управління є “ключовою асиметрією” між російськими та українськими силами, тому українцям потрібно, вважає він, “якимось чином зменшити цю перевагу Росії”.
За словами Раяна, важка ситуація на фронті на сході України “без удосконалень значно обмежить стратегічний простір для маневру України напередодні будь-яких перемовин”.
В тему:
- Жах російських загарбників: що таке HIMARS та його старший брат М270
- У чому сила української армії? 10 чинників, які допомогли ЗСУ стати новою військовою потугою
- Коли любителів легких «спецоперацій» очікує поразка
- Как российская армия с ее древним оружием проигрывает современным военным технологиям
- Сучасні системи ППО для України: як вони змінять війну
- Як системи HIMARS громлять російські склади (+відеодокази)
- Как российская армия с ее древним оружием проигрывает современным военным технологиям
- Як нова українська артилерія змінює перебіг війни?
- Екс-директор ЦРУ: російська армія показала всі військові недоліки, які лише можна уявити
- The Economist: как Украина выигрывает войну беспилотников
- Артиллерийская «битва за Донбасс» глазами американского журналиста
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 09:03
- Демарш: Рубіо відмовився їхати до ПАР на зустріч G20
- 08:52
- Урядові судна США відтепер ходитимуть через Панамський канал безоплатно
- 08:40
- Шість прокурорів Хмельниччини не змогли підтвердити статус інвалідів
- 08:00
- Ворог просунувся в Андріївці та Дачному
- 20:00
- В Україні у четвер подекуди незначний сніг, вночі до -6°С
- 19:38
- Мирний план Трампа можуть представити вже наступного тижня
- 18:58
- ВАКС передав державі активи Заневського, ексохоронця Януковича
- 17:11
- Матір виродка, який вбив підлітка у столичному фунікулері, вдарила журналістку у залі суду
- 17:03
- Вже третій російський НПЗ зупинився внаслідок атаки українських дронів, він входить до десятки найбільших у рф
- 16:52
- Біля ТЦК у Кам’янці-Подільському загинув сам підривник-терорист
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.