Віктор Орбан приїхав до Києва і запропонував Зеленському щоб ЗСУ припинило стріляти по рашистам (бо путіну потрібна передишка?)

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Прем’єр Угорщини Віктор Орбан у вівторок приїхав до Києва з неанонсованим візитом. Він закликав Україну припинити вогонь на лінії фронту, а після цього продовжити перемовини задля миру.

Те, що про візит не повідомляли заздалегідь, нормальна практика для України під час війни. Але це перша поїздка найбільш проросійськи налаштованого лідера ЄС в Україну після початку повномасштабного вторгнення, зазначає BBC.

Орбан, який послідовно критикує військову допомогу Євросоюзу і НАТО Києву, відвідав Україну наступного дня після того, як його держава розпочала головування в Раді ЄС.

Угорський прем'єр особисто зустрівся з Володимиром Зеленським, після переговорів вони провели спільний брифінг.

Про що говорили Орбан і Зеленський

Зеленський відзначив, що Україна стала першою країною, куди Орбан приїхав після того, як Будапешт почав головувати у ЄС, і заявив, що вони провели конструктивну зустріч.

Він подякував Угорщині за те, що та прийняла у себе багато українських біженців, а також надавала гуманітарну допомогу.

Той факт, що ця країна взяла участь у саміті у Швейцарії та підтримала комюніке, за словами Зеленського, говорить про "готовність Угорщини бути ефективною заради повернення реальної, довготривалої безпеки як нашій країні, так і всьому регіону".

Зеленський додав, що хоче провести другий саміт миру вже цього року, він сподівається на "лідерство Угорщини" у його підготовці.

Президент наголосив на важливості того, щоб головування Угорщини в ЄС було ефективним, і зазначив, що вони обговорили з угорським прем'єром співпрацю на рівні Євросоюзу.

Орбан заявив, що приїхав до України, бо "ця зустріч вже назріла", і вони домовилися про неї під час розмови на саміті ЄС у Брюсселі кілька днів тому. За його словами, в України та Угорщини "є багато питань, які треба врегулювати".

Він зазначив, що Будапешт планує з Києвом угоду про співробітництво, подібну до тих, які є з іншими сусідніми державами, а також допомагатиме в реформуванні української економіки.

Він згадав про питання угорської національної меншини і відзначив, що "бачить добрі шанси" на його вирішення.

Орбан також пообіцяв профінансувати відкриття в Угорщині української школи.

Прем'єр твердить, що війна в Україні "інтенсивно впливає і на безпеку Європи", і додав, що "високо цінує усі ініціативи пана президента Зеленського заради досягнення миру".

Водночас, за словами Орбана, ці ініціативи потребують багато часу, бо "через правила міжнародної дипломатії вони ускладнені".

Натомість він озвучив свою ідею миру:

"Я попросив пана президента подумати про те, чи не можна трошки інакше піти - зробити перерву, перервати вогонь і потім продовжити перемовини", - сказав він.

"Припинення вогню могло б забезпечити пришвидшення темпу цих перемовин", - вважає Орбан.

Також він пообіцяв підготувати доповідь міністрам країн ЄС про зустріч із Зеленським.

Віктор Орбан та Україна

Прем'єр-міністр Угорщини регулярно виступав проти фінансової допомоги Україні та залишив залу під час зустрічі лідерів ЄС у грудні, щоб не голосувати проти рішення про відкриття переговорів про членство країни в Євросоюзі.

Після перемоги на парламентських виборах у 2022 році Орбан включив Зеленського до списку "опонентів", які нібито змовилися проти нього та підтримали опозицію.

Уряд Орбана також наклав вето на сім юридичних рішень, підтриманих іншими 26 країнами-членами ЄС, які виділяють 6,6 мільярда євро на поставки зброї Україні.

Він перешкоджав початку офіційних переговорів про вступ України до ЄС протягом більшої частини останнього року і лише минулого місяця перестав їх блокувати.

Орбан погодився підтримати початок вступних переговорів лише у разі, якщо Україна публічно зобов’яжеться виконати 11 вимог Будапешта щодо прав угорської меншини на Закарпатті.

Будапешт послідовно виправдовував свою жорстку позицію щодо України тим, що Київ не виконує його вимог щодо гарантування прав угорської меншини в країні. Критерії вступу до ЄС включають захист прав меншин.

Попри те, що питання меншин було однією з найголосніших скарг Будапешта на адресу України, критики Орбана звинувачували його у використанні цього питання як димової завіси для просування російського наративу щодо війни в Україні.

Майже всі лідери ЄС, окрім Орбана, відвідали Київ після того, як Росія вторглася в Україну в лютому 2022 року.

Угорський прем'єр також один із двох європейських лідерів - разом із канцлером Австрії Карлом Нехаммером - які протягом цього часу зустрічалися з Путіним.

Крім того, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто здійснив щонайменше п’ять поїздок до Росії від початку повномасштабної війни, й останнього разу відвідав економічний форум у Санкт-Петербурзі.

На конференції в Будапешті в грудні прем’єр Угорщини сказав, що прийняв запрошення Зеленського відвідати Київ, але додав: "Я сказав йому, що буду в його розпорядженні. Треба лише з’ясувати одне питання: про що говорити?"

Зеленський також запрошував Орбана на український саміт в Швейцарії. Той відмовився, але відправив на нього Сійярто.

Конфлікт Будапешта та Брюсселя

У понеділок Угорщина перейняла ротаційне головування в ЄС до кінця року, що розчарувало багатьох європейських політиків, враховуючи часті суперечки країни з Брюсселем щодо внутрішніх питань верховенства права та зовнішньої політики.

Guardian цитує високопоставленого дипломата ЄС, який так прокоментував головування Угорщини: "Я п'ю таблетки, щоб заспокоїтися, коли говорю про це, тому що це стає справді смішним… на кожному кроці ми бачимо, як угорці заважають Україні боротися з агресором".

Джерело в Києві повідомило виданню, що є невизначеність щодо того, у якому статусі Орбан їде до Києва - як прем'єр Угорщини чи як представник ЄС.

"Існує очевидний конфлікт між інтересами ЄС і Будапешта", - сказало джерело.

Минулого тижня уряди ЄС погодилися використати 1,4 мільярда євро прибутку від заморожених російських активів для постачання зброї та іншої допомоги Україні, в обхід угорського вето.

У відповідь Будапешт звинуватив ЄС у "безсоромному" порушенні власних правил.

Джерело: Бі-Бі-Сі


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]