The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кирило Тимошенко вимагав 10-відсоткову винагороду від компаній за відбір та подання їхніх проєктів на затвердження.

 

На секретній локації неподалік Києва бригадний генерал спостерігав, як вибухи розбивають бетонну конструкцію, яку його команда з десяти британських військових інженерів, офіцерів розвідки й дипломатів таємно допомагала створювати. Випробування ракетою стало кульмінацією місяців напруженої роботи під постійною загрозою російських авіаударів.

Після завершення випробувань у лютому британські інженери разом із фахівцями з США, Німеччини та Японії порадили українським колегам збудувати конструкції для захисту енергетичної інфраструктури України від атак Росії. Проте через дев'ять місяців уряд президента Зеленського так і не зробив цього, на тлі звинувачень у тому, що корупція в уряді загальмувала роботу, зазначає Максим Такер, київський кореспондент газети The Times.

Мустафа Найєм, голова відомства, що займається захистом критичної інфраструктури, подав у червні у відставку на знак протесту проти невдач уряду, стверджуючи, що проєкт навмисно затягується через відмову Києва виділити кошти на його реалізацію.

"Працювати було неможливо. Коли ти бачиш, що керівництво уряду створює для тебе штучні перешкоди, це марна справа", — сказав Найєм, колишній голова Державного агентства з питань відновлення та розвитку інфраструктури України.

Його відомство запросило 1,4 мільярда євро на будівництво конструкцій, так званого "третього рівня захисту" для підстанцій. Найєм заявив, що за блокуванням коштів стоять корисливі інтереси.

Команда Найєма також підозрює, що проєкт затримали через те, що хабарі не були виплачені чиновникам в офісі прем'єр-міністра, які контролюють фінанси.

"Вони [уряд] не заплатили підрядникам; підрядники припинили всі проєкти", — додав Найєм.

Наступник Найєма, Сергій Сухомлин, заявив, що підрядники очікували "занадто великого прибутку", і його відомство переглядає їхні контракти. Він додав, що деякі оборонні споруди були "перероблені" з метою скорочення витрат.

Підрядники заявили, що вони намагаються продовжувати будівництво конструкцій для захисту електричних підстанцій, але змушені брати кредити для фінансування мінімального обсягу робіт і що споруди ще далекі від завершення.

У вересні адміністрація Зеленського організувала звільнення Володимира Кудрицького, голови правління державної енергетичної компанії "Укренерго", припускаючи, що він був відповідальним за те, що будівництво конструкцій не було завершено.

Критики кажуть, що цей крок, а також перестановки в уряді, які його супроводжували, лише консолідували владу в руках керівника апарату Зеленського Андрія Єрмака та його заступників. Урядові інсайдери додають, що один з цих заступників, Кирило Тимошенко, є неформальним контролером урядових будівельних проєктів.

Колишній чиновник, який тісно співпрацював з адміністрацією Зеленського, стверджував, що Тимошенко зберігав великі суми "брудної" готівки й роздавав їх неофіційним "добровільним" радникам в Офісі президента. Чиновник також повідомив, що Кирило Тимошенко отримував платежі по 10 тисяч доларів від компаній, які бажали, щоб під час офіційних поїздок президента в регіони відбулася зустріч з ними.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:02
НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
19:02
Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
18:04
Україна 2025: на межі
17:04
The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
16:10
Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
15:03
В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
14:43
Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
13:14
"Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
12:16
Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
11:00
Бутусов розповів, як влада залишила ЗСУ без мінометних мін: це афера на 25 мільярдів гривень (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]